Na módu a trendy sa dnes prihliada viac, ako kedykoľvek predtým. Na dámsku módu sme sa na našom portáli pozreli už niekoľko krát. Teraz je rad na pánov. Pozri si tieto módne typy, ktoré Ti napovedia, ako sa máš obliecť tak, aby si vyzeral štýlovo a trendy.

 • Správna veľkosť oblečenia. Najviac dramatické zlepšenie, ktoré môžeš vo svojom štýle obliekania urobiť, je to, že sa uistíš, že Ti všetko pasuje presne tak, ako má. Väčšina chlapcov nosí oblečenie, ktoré je im príliš dlhé. Uisti sa, že všetko čo nosíš Ti sedí presne na chlp.
 • V jednoduchosti je krása. Ty chceš šatník, ktorý vyzerá na Tebe skvele, ale neprežeň to. Nenos oblečenie s viac ako troma farbami a s doplnkami to taktiež neprežeň. Neobliekaj sa ako rockové hviezda, iba ak si v rockovej skupine. Ak chceš nosiť veľmi krikľavé šaty, odporúčame Ti prejsť na športový štýl a obliekať si čierne pásikavé tričko s bielym sakom a tmavé džínsy, vkusný opasok a špicaté topánky. Tiež môžeš pridať nejaké štýlové hodinky či jednoduché doplnky, ako napríklad retiazka, ale nič viac. Vždy používaj iba jeden výrazný doplnok.
 • Zmeň spôsob, akým vnímaš bežný štýl obliekania. Bežný štýl obliekania neznamená, že to musí byť vždy nudné.  Začni nosiť tričká so zaujímavým golierom, alebo si vezmi inšpiráciu od tých, ktorí pristupujú ku bežnému alebo každodennému štýlu trochu odlišne.
 • Dávaj pozor na to, ako všetko skombinuješ. Niektoré svetre sú veľmi tenké, niektoré zasa veľmi hrubé a veľké. Prvé pravidlo je to, že Tvoj vrch a spodná časť oblečenia musí spolu ladiť. Ak nosíš veľké, hrubé, pletené svetre, Tvoje nohavice musia byť taktiež hrubé. Nenos sveter s krásnymi hodvábnymi alebo pletenými nohavicami zo saka. Namiesto toho nos niečo bežné, ako napríklad Cargo nohavice alebo džínsy, alebo to doplň nejakým sakom.
 • Nikdy nechoď nakupovať sám. Väčšinou je veľmi ťažké dôverovať predavačom, pretože sa väčšinou snažia, aby sa produkt predal. Nakupovanie s priateľom či priateľkou Ti pomôže získať úprimný názor.
 •  Nikdy nepodceňuj silu doplnkov. Najmenšia vec je zvyčajne tou prvou vecou, ktorú si všimneme. Preto si premysli detaily, aby všetko spolu tvorilo jeden dokonalý celok. Detaily môžu byť napríklad šál či rukavice.
 • Investuj do kvalitných párov topánok. Jedna z vecí, ktorú si ženy všímajú, sú Tvoje topánky, špeciálne to, či sú čisté a ako vyzerajú na nohách. Je jednoduché ich umývať a klásť väčší dôraz na Tvoje oblečenie a mnoho mužov si preto nevšíma topánky, alebo ich prehliada. Ukáž, že si vkusný muž tým, že si kúpiš skvelý pár topánok.
 • Oblečenie s logami. Ak ideš vonku s tričkom s veľkým logom, riskuješ tým, že budeš vyzerať ako chodiaci billboard. Vymeň tričko s nápisom coca-cola a zober si radšej nejakú klasiku, napríklad sveter v tvare V.
 • Momentálne trendy. Vyhni sa nakupovanie niečoho, čo si kupuješ len preto, že je to momentálne v móde. Drž sa toho, čo sa Ti skutočne páči. Veľa ľudí sa ponáhľa, aby dostali najmodernejší kúsok a skončia tak, že majú obrovské množstvo vecí, ktoré nikdy nenosia. Je lepšie, keď Tvoj šatník pozostáva z viacerých nadčasových kúskov, ktoré potom môžeš skombinovať s nejakým kúskom najnovšej módy.

bow-tie-businessman-fashion-man

 

 • Nekupuj si veci len pre značku. Predtým, ako sa rozhodneš kúpiť si nejaký kúsok oblečenia, sám seba sa opýtaj, či si to kupuješ len preto, že to je značkové, alebo pre kvalitu a štýl. Taktiež sa sám seba opýtaj, či by si si to oblečenie kúpil aj keby tam nebola žiadna značka či logo.
 • Žiadaj spätnú väzbu. Väčšina Tvojich priateľov alebo rodiny Ti nikdy nepovie sama od seba, že vyzeráš zle. Ty ich musíš o to požiadať sám, takže sa opýtaj každého, komu dôveruješ a vieš o ňom, že Ti povie pravdu, či sa Ti daný outfit hodí.
 • Experimentuj. Jediný spôsob, ako sa skutočne niečo naučíš je ten, že budeš skúšať nové veci. Usiluj sa skúšať niečo úplne iné, ako si nosil doteraz a veľa krát to dopadne tak, že sa Ti začne páčiť niečo, čo by si si myslel, že sa Ti nikdy nebude páčiť. Ak urobíš nejaké chyby, tak sa nič nedeje. Život pokračuje ďalej. Veľa chlapcov sa bojí vyjadriť samých seba cez ich štýl, takže nebuď jeden z nich.

Zdroj foto: www.pexels.com

Zdroj: kinowear.com