Na čo všetko treba myslieť pri vytváraní akcie? Týchto zopár rád vám určite pomôže.

1) Premyslite si miesto

Pred všetkými prípravami je dôležite rozhodnúť, kde sa bude oslava nového roka konať. Miesto by malo byť ľahko prístupné a priestranné. Môže to byť váš dom, čo vás v podstate nebude stáť žiadne peniaze. Môžete sa opýtať priateľa, o ktorom viete, že na to má priestory.

2) Koho pozvete?

Keď máte premyslené miesto, už zhruba viete, koľko ľudí môžete pozvať. Zoznam hostí zohráva dôležitú úlohu a ak sa stretne dobrá partia, potom je dobrá aj zábava. Čím viac ľudí, tým väčší bodrel. Výhodou pri menšom počte hostí je, že sa im budete môcť viac venovať.

3) Kedy sa akcia začne a kedy sa skončí?

Dôležité je rozplánovať si aj čas. Chcete, aby vaši hostia vedeli, kedy majú prísť a zhruba kedy odísť. Premýšľanie nad tým vám dá časť pripraviť sa na začiatok a vaši hostia budú vedieť, čo majú očakávať. Mali by ste však byť pripravení aj na to, že u vás možno niekto prespí. Povedzme si úprimne, nie každý to s alkoholom hravo zvládne.

ako pripraviť párty

Zdroj: Unsplash.com/Nik Macmillan

4) Každý nech si príde na svoje

Pri plánovaní programu nezabudnite na žiadneho z hostí. Je dôležité zvážiť vek pozvaných, ich diéty či chute. Ak pozývate celiaka, mali by ste mu pripraviť vhodné jedlo. Ak pozývate rodičov s dieťaťom, mohli by ste zabezpečiť detské hračky alebo PlayStation. Skúste si premyslieť aj vhodnú hudbu. Jednoducho, nech si na párty nájde každý niečo svoje.

5) Jedlo a pitie

Je to jedna z najdôležitejších častí večera. Môžete nakúpiť, čo uznáte za vhodné, ale je úplne v poriadku, ak požiadate svojich hostí, aby tiež niečo priniesli. Tým ušetríte trochu peňazí. Ak sa však rozhodnete všetko nakúpiť sami, je dôležité zvoliť vhodné jedlo. Ideálne také, ktoré majú radi všetci.

ako pripraviť párty

Zdroj: Unsplash.com/Fancycrave

6) Naplánujte aktivity

Väčšina novoročných diskoték sa sústredí na polnočný ohňostroj. Dovtedy je však času habadej a vymyslieť sa dá naozaj čokoľvek. Veľmi obľúbené je hranie spoločenských hier. Môžete tiež vytvoriť zábavnú súťaž, napríklad o najlepší outfit.

7) Pošlite pozvánky.

Keď už máte všetko naplánované, môžete vytvoriť a odoslať pozvánky. Tie by mali obsahovať základné informácie o akcii a krátky prehľad programu. Pozvania môžete odoslať napríklad emailom, telefonátom alebo vytvorením udalosti na Facebooku či iných sociálnych sieťach.