Pripravili sme si pre vás najlepšie baliace tipy na Vianoce 2018. Vieme, že obal nerobí knihu, ale koniec koncov vždy predáva. Verte, vaša rodina bude užasnutá a svokra s otvorenou pusou.

1. Klasické darčeky do papiera alebo látky

Ak si myslíte, že na balenie môžete použiť len papier, ste na omyle. Okrem papiera môžete pokojne použiť aj látku. Obal dostane hneď šmrnc, keď ho ozdobíte čečinou alebo vianočnými guľami. Tak šup šup, ostrihajte zopár stromčekov.

ako zabaliť darček

Zdroj: Pinterest

Návod nájdete vo videu.

2. Klasické darčeky minimalisticky

Ak máte radšej čisté línie, tak potom skúste jednoduchšie balenie. Alebo ak máte obe ruky ľavé.

ako zabaliť darček

Zdroj: Pinterest

Návod nájdete vo videu.

3. Peniaze do vianočnej gule alebo čokolády

Obálky sú už dávno out. Zaujmite iným spôsobom! Peniaze darujte v autíčku alebo v domčeku. Ak sa vám ani jeden spôsob nepozdáva, skúste ich zabaliť k čokoláde alebo priamo do vianočnej gule s menom. A ak náhodou nemáte dostatok financií, nezúfajte, rozmeňte ich na drobné a darujte v sklenenom pohári. Bude vyzerať, že ich tam je viac.

4. Fľaša do papiera

Chcete darovať niečo tvrdšie? Určite aj každý sa poteší fľaši dobrého alkoholu či vína. Ak sa vám zunovali darčekové tašky, skúste papier alebo látku.

ako zabaliť darček

Zdroj: Pinterest

5. Šperky nielen do klasickej krabičky

Ak sa vám nechce baliť šperky na štýl predavača z Lásky nebeskej, skúste jednoduchší spôsob.

ako zabaliť darček

Zdroj: Pinterest

 6. Ponožky ako cupcake

Klasickým darčekom, ktorý deti nepoteší, ale dospelých určite áno, sú ponožky. Kto povedal, že musia byť len nudne zabalené? A čo tak ich zabaliť ako chutné koláčiky? 

Alebo ich usporiadajte vedľa seba a obviažte opaskom.

ako zabaliť darček

Zdroj: Pinterest

7. Darčeky pre kolegov do škatule

Prinášame niekoľko tipov, ako zamaskovať fakt, že ste darček kúpili len včera. Stačí vám len škatuľa a hobliny na výplň škatule, nech balíček vyzerá objemnejšie, potom nejaká tá halúzka zo stromu a je to tam. Dar ako vyšitý.

ako zabaliť darček

Zdroj: Pinterest 

8. Darček pre psa do skla

Pokiaľ chcete potešiť vášho psa a tiež prekvapiť ostatných členov rodiny, ako viete úžasne baliť, máme tip aj pre vás. Zabaľte obyčajné granule do zaváraninového pohára. Len pozor, nech si ich svokra nepomýli s keksíkmi.

ako zabaliť darček

Zdroj: Pinterest

9. Pes do papiera

Ak ste sa rozhodli pre láskyplný dar a chcete darovať domáceho miláčika, len neviete, ako ho správne zabaliť, nebojte sa, poradíme vám. Stačí vám obyčajný baliaci papier a ozdoba. Otázne je, do akej miery je to etické. Zároveň pripomíname, že zviera je živý tvor a po Vianociach sa útulky plnia extrémne rýchlo, preto si kúpu psíka či iného chlpáča dobre premyslite.

ako zabaliť darček

Zdroj: Pinterest

Zdroj: pinterest.com, youtube.com