Taiwanská spoločnosť v uplynulých dňoch odštartovala veľtrh Computex 2016. Medzi prvými sa predstavil výrobca Asus, ktorý na svojej úvodnej konferencií predstavil špičkový ultrabook Zen­Book 3. V článku ti priblížime, čím je tento stroj výnimočný.

Ako veľmi v skutočnosti môže byť nový model prenosný?? Už z pohľadu je zrejmé, že výrobca sa zameral najmä na ultraľahký prenos tejto vlajkovej lode. Asus ZenBook 3 je zhotovený v hrúbke 11,9 mm a hmotnosti 910 gramov. Na konferencii veľtrhu Computex 2016 kládol dôraz najmä na konkurenciu a to MacBook, ktorý váži 920 gramov a MacBook Air s hmotnosťou 1350 gramov.

hore

Ultrabook je vyrobený zo špeciálneho materiálu – zliatín hliníku. Tie boli použité pre vesmírne účely. Tieto zliatiny sú o 40% silnejšie ako kovy, ktoré sa bežne pri výrobe notebookov používajú.

Jedna z dvoch variant ZenBooku 3 bude vybavená procesorom Intel Core i7-6500U a ten bude chladiť chladič s hrúbkou neuveriteľných troch milimetrov – ide vraj o najtenší ventilátor na svete. Pamäť RAM o veľkosti 16 GB spolu s 1TB PCIe SSD diskom zabezpečí plynulý chod Windows.

Displej ultrabooku s rozlíšením FULL HD a uhlopriečkou 12,5″ je chránený bezpečnostným sklom Gorilla Glass 4. Obrazovka tvorí 82% predného panelu.

Asus nezabudol ani na vychutnanie hudobných zážitkov. Nový model ti ponúkne reproduktory značky Har­man Kar­don. Vďaka podsvietenej klávesnici so zdvihnutím 0,8 mm sa budú práce do školy určite písať ľahšie. ZenBook je vybavený Windows 10, touchpadom s podporou giest a v neposlednom rade i čítačkou odtlačkov prstov.

klavesnica

Pod svojím kovovým štítom tento prenosný miláčik ukrýva batériu, ktorá by mala zabezpečiť výdrž okolo 9 hodín. Pomocou zabudovaného USB-C ho nabiješ za 49 minút na 60% celkovej kapacity.

Ku kladným vlastnostiam sa pridávajú aj tie zlé a síce webkamera, ktorá ponúka rozlíšenie smiešnych 480p. Noťas bude dostupný v troch farbách a dvoch variantoch. Základná konfigurácia Ťa vyjde na 999 $ a tá najvyššia na 1999 $.

Fotogaléria:

Zdroj: startitup.skengadget.com