Kedysi ľudia nemali so vzťahmi toľko komplikácií ako dnes, preto vyhľadávajú pre lásku rôzne zoznamky. Aké sú to?

V súčasnosti je dôraz okrem úcty a lásky kladený aj na image, perfektný vzhľad či trendy, akým je napríklad vegánska strava. Prirodzené vzájomné sympatie sú tak často zničené predstavami o dokonalosti. Nájsť svoju druhú polovičku je teda oveľa zložitejšie, ako sme si mysleli. Dnes k tomu (možno) dopomáhajú mnohé online zoznamky, akými sú Badoo či Tinder.

Zdroj: unsplash.com

Zdroj: unsplash.com

Badoo alebo Tinder?

Registrácia na Badoo je veľmi jednoduchá. Po tom, ako si založíte svoj účet, nahráte si fotku a vyplníte profil. V ňom uvediete svoje záujmy, vek vzdelanie a informácie o tom, koho a prečo hľadáte. Mnoho ľudí sa rozhodlo staviť na istotu a napísať doň, že sa len nudia a na Badoo zabíjajú svoj voľný čas.

Avšak sú aj takí, ktorí by sa radi zoznámili s niekým novým. Na rozdiel od Pokecu je Badoo založené na vyberaní si fotiek. Tomu, kto sa vám páči, môžete dať srdiečko, počkať alebo mu odoslať správu. Tiež užívateľov filtruje podľa veku a okolia. Momentálne medzi mladými ľuďmi koluje názor, že táto aplikácia je skôr vhodná na zábavu ako na vážny a seriózny vzťah.

Aplikácia Tinder má už ale o čosi lepšiu povesť. Prevažne sa na nej registrujú záujemcovia o dlhodobý vzťah, prípadne o nájdenie človeka na spoločné cestovanie do rôznych krajín. Rovnako ako pri Badoo, aj tu sa nachádza platený systém. Užívateľovi ale nevnucuje kúpu predplatného pri každej príležitosti. Z konverzácií študentov možno ale prísť k záveru, že dávajú prednosť osobnému zoznámeniu ako cez podobné aplikácie.

Zdroj: unsplash.com

Zdroj: unsplash.com

Ohľadom zoznamiek sa na Youtube objavilo video od Dávida Hanca. Tento muž píše články, má za sebou online kurzy, a tiež na základe svojich osobných skúseností v rámci osobného koučingu pomáha ľuďom. Na mušku si zobral Pokec, Badoo či Tinder. V tomto videu prezradil, prečo ľudia na zoznamke nikdy nenájdu to, čo skutočne hľadajú.

Zdroj: youtube.com/Dávid Hanc

Zdroj titulnej foto: facebook.com/Dávid Hanc/unsplash.com