Alžbeta Irhová študuje muzikológiu, no popritom už nejaký čas vlastní svoju odevnú značku Bagbet. Dnes predstavila zaujímavú spoluprácu – s pivovarom Shenk.

Príbeh Betkinej značky sa začal rysovať pred dvoma rokmi, kedy zistila, že sa v jej šatníku nachádza veľké množstvo oblečenia, ktoré nenosí. Toto oblečenie jej bolo ľúto vyhodiť, a preto sa rozhodla, že si jednotlivé kúsky začne prerábať. Začalo ju to baviť a povedala si, že sa do toho pustí naplno.

Vnáša ekológiu do každodenného života

To je aj aj motto značky. Najskôr z veľkých sekáčových pánskych košieľ vyrábala štýlovejšie pre ženy aj mužov, no postupne svoj sortiment rozširuje. K dispozícii sú aj nohavice či sukne.

View this post on Instagram

Prešli už dva roky odkedy som odišla z normálnej práce, vzdala sa akejkoľvek finančnej istoty a rozhodla sa ísť za svojim snom. Spočiatku som si to predstavovala veľmi jednoducho, ale nakoniec to take jednoduché vôbec nebolo. Sem tam vybehla aj slzička. 🤦🏻‍♀️😂 Ale keď sa na to celé obdobie pozerám z odstupom času, tak to bola asi najlepšia vec, ktorú som mohla urobiť. Žačiatky sú vždy ťažké, a aj tie moje boli, ale veľa ma naučili. 🙏 Sama by som to však vôbec nezvládla. Ďakujem hlavne @lubo.baran, že mi vždy so všetkým pomáha ❤️, ale aj @zuzanadi a @realdeffect, že ste to ešte so mnou nevzdali 🙏😂❤️ Dnes som na @bagbet a @iprum_ nesmierne hrdá a veľmi sa teším, že môžem robiť to, čo má baví.🍀 #bagbet #iprum #fashion #sustainablefashion #sustainable #dreamjob

A post shared by Alžbeta Irhová (@alzbetairhova) on

Prednosť dáva kvalitným materiálom, ako je bavlna, ľan či satén. Okrem výroby, respektíve skôr upcyklácii oblečenia, sa téme pomalej módy venuje aj inými spôsobmi. Je jednou zo zakladateliek Inštitútu pre rozvoj udržateľnej módy, ktorý na pravidelnej báze organizuje SWAP-y (o ktorých sme písali ešte v júli minulého roka). Takisto organizujú rôzne prednášky, diskusie alebo workshopy šitia textilných vrecúšok na ovocie a zeleninu.

Spolupráca s pivovarom

Najnovšie ohlásila spoluprácu s bratislavským pivovarom Shenk. Z vriec, v ktorých im dodávajú slad, vyrobila tašky na pivo. Ide o štýlový six pack, ktorý si môžete pohodlne odniesť aj na bicykli.

Zdroj: Ľubo Baran

„Vytvorili sme multifunkčnú tašku, v ktorej si môžete odniesť bez problémov šesť pív pokojne aj na svojom bicykli. Nosič sme tento víkend aj poriadne otestovali a vydržal aj tie najväčšie výtlky. Veľmi sa tešíme z tejto spolupráce. Prvých 20 Six packov si od zajtra (15. 3.) budete môcť kúpiť vo Výčape U Ernőho, alebo predobjednať na www.bagbet.sk,“ píše.

Zdroj: Ľubo Baran

Zdroj: Ľubo Baran

Zdroj: Ľubo Baran

Tlieskame takýmto nápadom!