Obľúbený slovenský hokejista Branko Radivojevič po zápase s Nitrou definitívne ukončil svoju bohatú kariéru športovca. V posledných rokoch stál takmer pri každom úspechu reprezentácie.

 

V štvrťfinále play off Tipsport Ligy Dukla Trenčín nestačila na Nitru a sériu prehrali 4:2 na zápasy. “Vojakov” s kapitánskym c-čkom viedol skúsený Branko Radivojevič. Ten sa po poslednom zápase rozhodol fanúšikom oznámiť koniec svojej kariéry.

Tridsaťosemročný krídelník má na konte hneď niekoľko úspechov, na ktoré môže byť hrdý. Piešťanský rodák začínal s hokejom v Trenčíne. V roku 1999 bol z 93. miesta draftovaný do prestížnej NHL tímom Colorado Avalanche. Svoju kariéru v zámorskej lige však odštartoval až v roku 2001, keď ho do svojich radov povolalo vedenie tímu Phoenix Coyotes. Za “kojotov” hral až do sezóny 2003/2004, kedy sa v rámci výmeny ocitol v tíme Philadelphie Flyers. “Letci” mu následne v roku 2006 nepredĺžili zmluvu a na dvojnásobného medailistu z majstrovstiev sveta čakala posledná zastávka v NHL, ktorou bol prestup do Minnesoty Wild. V tom čase boli členmi tímu aj Marián Gáborík a Pavol Demitra. 

Zdroj foto: hokej.sk

Ďaľšou etapou bolo pôsobenie v nadnárodnej KHL. V tejto lige hrával počas sezón 2008/09 až 2013/14. Medzi inými hájil v KHL aj farby bratislavského Slovanu Bratislava. Jediný klubový titul sa mu podarilo získať až v českom tíme HC Bílí Tygři Liberec kedy ovládli sezónu 2015/16. 

Snáď najväčšie úspechy zaznamenal v najcennejšom drese. Za reprezentáciu odohral vyše 60 zápasov a stál pri brondze v roku 2003 či pri druhom mieste v Helsinkách 2012. Podľa jeho slov ho najviac mrzí olympiáda vo Vancuveri, kedy naša reprezentácia mala blízko k historickému výsledku. V 2. semifinálovom zápase sme mali finále na dohľad, no po prehre 3:2 s Kanadou nám ostala šanca bojovať “len” o tretie miesto. Tam sa hokejisti stretli s reprezentáciou Fínska a zápas skončil 5:3 v prospech severského súpera.

Zdroj: sport.aktuality.sk hokej.sk

Zdroj titulnej foto: webnoviny.sk