Čoraz vyššie teploty nás vyháňajú k vode alebo do hôr. Neraz sa však oddych zmení na drámu a namiesto toho, aby sme si užívali slnečné lúče pri vode alebo na horách, ležíme v nemocnici so zlomeninou alebo s bolesťami žalúdka.

Cestovné poistenie sa neoplatí podceňovať

Keď ale cestujeme na niekoľko dní mimo svojho domova, nemali by sme zabúdať na cestovné poistenie. Ak idete na pár dní do Žiliny a plánujete si za tieto dni pozrieť viacero zaujímavostí v okolí, ale chcete ušetriť za ubytovanie v Žiline, určite rozhodne nešetrite na cestovnom poistení. Pre niekoho je zabezpečenie cestovného poistenia len zbytočne vyhodený peniaz. To však nie je pravda. Môže sa stať nepredvídaná udalosť a jedinou vašou záchranou môže byť cestovné poistenie.

Môže sa stať úraz

Ak chcete ísť niekam na vysokohorskú turistiku, ľahko sa vám môže stať taký úraz, ktorý vám neumožní pokračovať ďalej v túre, ale čo je ešte horšie, neumožní vám ani návrat do hotelovej izby. Ostáva vám len jediná možnosť, a to využiť Horskú záchrannú službu. Náklady za prevoz vám ale poisťovňa nepreplatí. Platíte si ich sami. Už len kvôli tomu by ste mali obetovať pár eur a zaplatiť si poistenie na hory.

Nezabudnite sa poistiť ani toto leto

Či už idete na výlet cez leto, alebo cez zimu, určite nepodceňujte svoju bezpečnosť a bezpečnosť svojich blízkych. Napríklad aj také poistenie na lyžovačku vás dokáže ochrániť pred extrémne vysokými výdavkami. Čo tak poistiť sa ešte predtým, ako pôjdete na dovolenku teraz cez leto?

Foto: Pixabay