Január je na premiéry bohatý a vybrali sme pre vás top 5 filmov, ktoré určite stoja za to.

Pašerák — premiéra 10.1.

Clint Eastwood sa okrem režisérskej roly zmocnil aj tej hereckej. V jeho novej kriminálnej dráme ho môžeme vidieť v podobe Earla Stonea, ktorý je vo svojej osemdesiatke osamelý, opustený a na mizine. Dostáva možnosť zarobiť si v mexickom karteli, kde sa mu celkom darí, no keď musí prevziať väčšiu zodpovednosť, uvedomuje si, že jeho minulosť nie je jediná, ktorá ho prenasleduje. Agent DEA Colin Bates (Bradley Cooper) sa pašeráka snaží vypátrať. Earl chce napraviť chyby svojej mladosti ešte pred tým, než ho dolapia.

Ralph búra internet — premiéra 10.1.

Veselé animované pokračovanie Ralphovho príbehu pokračuje. Po novom opúšťa Litwakovu videoherňu a vydáva sa na internet, kde narobí poriadnu neplechu. Spolu so svojou kamarátkou Vanilopkou sa musí vydať do neznámych vôd internetového sveta a nájsť náhradnú súčiastku do jednej z videohier. Podarí sa im nájsť, čo hľadajú?

Jack stavia dom – premiéra 17.1.

Najnovší počin dánskeho režiséra Larsa von Triera, jedného zo zakladateľov filmárskeho hnutia Dogma 95. Ako to už uňho býva zvykom, musíme sa pripraviť na brutalitu, vraždy, krv, násilie, ale to všetko zároveň v akomsi elegantnom štýle. Jack (Matt Dillon) je sériový vrah, pre ktorého je vražda majstrovským dielom, pričom toto majstrovstvo rokmi zdokonaľuje. Temná snímka je popretkávaná groteskným humorom. Lars von Trier nás zavedie do USA v 70. rokoch minulého storočia a núka nám pohľad na inteligentného „umelca“. Podarí sa mu tá jeho vysnívaná dokonalá vražda? V kinách už od 17. januára.

Favoritka — premiéra 24.1.

Historická komediálna dráma z obdobia začiatku 18. storočia rozpráva príbeh o nie veľmi slávne známej kráľovnej Anne (Olivia Colman), poslednej z rodu Stuartovcov. Trpí bolestivou chorobou, nebola veľmi inteligentná a ani pekná. Vo všetkých dôležitých veciach za ňu rozhoduje lady Sarah (Rachel Weisz), ktorá sa vďaka tomu dostáva do tých najvyšších spoločenských kruhov. Zrazu ju však ohrozí jej sesternica Abigail (Emma Stone), ktorá postupne preberá žezlo favoritky kráľovnej.

Trhlina — premiéra 24.1.

O zaujímavom trileri z réžie Petra Bebjaka sme váš už informovali v minulom článku z tlačovky, ale aj v ďalšom, konkrétnejšom a rozsiahlejšom. Filmová snímka je vytvorená na základe knižnej predlohy Jozefa Kariku a zameriava sa na podivné udalosti, ktoré sa stali v okolí pohoria Tribeč. Nezamestnaný absolvent Igor objaví záznamy výpovedí psychiatrického pacienta Waltera Fischera, ktorý pred sedemdesiatimi rokmi záhadne zmizol v pohorí Tribeč. Keď sa zrazu objavil, bol celý doráňaný, popálený, dezorientovaný a nedokázal súvisle premýšľať. Lenže podobných prípadov je viac, a preto sa Igor spolu so svojou priateľkou a dvoma známymi vydáva na prieskum do Tribečského pohoria. Čo zažívajú, ďaleko presahuje hranice ľudského chápania.