Nízke mzdy, zlé vzťahy na pracovisku a minimum voľného času prinútili mnohých talentovaných ľudí zabuchnúť dvere za neatraktívnou prácou a orientovať sa na podnikateľský svet. Každý jeden podnikateľ, ktorý príde s novým nápadom, by si ale mal najprv podrobne zmapovať konkurenciu a samozrejme založiť spoločnosť.

Organizačná zložka pre zahraničných podnikateľov

Môže si vybrať z rôznych možností. Jednou možnosťou je napríklad založenie výhodnej organizačnej zložky. Čo to vlastne znamená, respektíve pre koho je organizačná zložka určená? Organizačnú zložku využívajú najmä zahraniční podnikatelia. Predstavuje formu formálneho zastúpenia zahraničnej spoločnosti na Slovensku.

Nechajte si pomôcť

Ak ste ale Slovák a túžite podnikať na Slovensku, bude vás skôr zaujímať predaj s.r.o. firiem na Slovensku. Nemusíte si spoločnosť zakladať sami. Pochopiteľne, máte v tom guľáš a nemáte ani len tušenie, na ktorý úrad máte ísť najprv. Nechajte si poradiť spoločnosťou, ktorej predmetom podnikania je práve predaj takýchto spoločností. Založenie takej s.r.o. spoločnosti sa pohybuje okolo 250 eur. Zabezpečia vám vydanie Živnostenských listov, zapíšu Vás do OR (Obchodného registra) a vybavia vám registráciu spoločnosti na Daňovom úrade k plateniu dani z príjmu.

Company Consulting

Nemusíte všetko robiť sami. Obráťte sa napríklad na spoločnosť Company Consulting. Oni vám síce nepredajú dobré tonery, ale so založením eseročky vám ochotne poradia.

Foto: Jisc