Pre pár dňami sme vás informovali o tom, že bojovník Conor Mcgregor sa rozhodol ukončiť profesionálnu kariéru. Bližšie podrobnosti môžete nájsť v našom článku.

Meno Conor McGregor asi netreba obzvlášť predstavovať. Aj tým čitateľom, ktorí nie sú fanúšikmi bojových športov, sa kontroverzný Ír pripomínal pomocou svojich škadálov.

Aj počas aktívnej kariéry holdoval napríklad alkoholu, z čoho vzniklo hneď niekoľko prešlapov. Či už bývalého šampióna nenávidíte alebo naopak uznávate, jeden fakt mu nemožno uprieť. Nikto v histórii nepreslávil MMA (bojový štýl) tak výrazne ako práve rodák z Dublinu. 

McGregor odštartoval kariéru športovca v roku 2008, keď sa vzdal práce inštalatéra. Hneď v debutovom zápase 9. marca 2009  si na konto pripísal výhru po tom, čo porazil Garyho Morrise v druhom kole.

Záujem o tohto bojovníka bol čoraz vyšší, čo ešte umocnil v roku 2011, keď si do tabuľky úspešnosti pripísal rovno 13 výhier v rade. Počas tohoto obdobia McGregor zaznamenal aj jeden z najrýchlejších knockoutov v histórii MMA. Svojho súpera “vybavil” v priebehu úvodných štyroch sekúnd. V roku 2012 sa v jednom zápase stretol dokonca aj so slovenským zápasníkom Ivanom Buchingerom. Náš reprezentant zápas prehral.

Vo februári 2013 najväčšia svetová bojová organizácia UFC oznámila, že s Conorom McGregorom podpísala zmluvu a stal sa tak druhým írskym zápasníkom v službách tejto organizácie. Hneď od začiatku v zápasoch potvrdil svoju formu a prvú prehru pod UFC zaznamenal až o tri roky neskôr v zápase o titul šampióna ľahkej váhy proti Nate Diazovi. V tom čase Diaz nebol schopný dosiahnuť požadovanú váhu, a tak sa zápas odohral v tzv. welterovej váhe, čo je o dve váhové kategórie vyššie ako bol McGregorov posledný zápas. Hneď na to Ír vyzval o titul Nateho Diaza opäť v tej istej váhovej kategórii ako prvom prípade a tento zápas už dotiahol do víťazného konca. Zápas bol natoľko kvalitný, že získal ocenenie za najlepší zápas v histórii UFC.

Po úspešnom zápase proti Eddiemu Alvarezovi získal titul aj v ďalšej váhovej kategórii a opäť tým prepísal históriu. Stal sa totižto prvým UFC zápasníkom, ktorý držal naraz dva tituly a zároveň bol prvým, ktorému sa podarilo v krátkom časovom období zvíťaziť v troch rozdielnych váhových kategóriách. O dva roky neskôr bol v dôsledku neochoty prijímať výzvy súperov a blokovania titulu zbavený.

6. okróbra 2018 prebehol posledný McGregorov zápas proti dovtedy neporazenému Chabibovi Nurmagomedovi. V Las Vegas si to rozdali práve o spomínaný titul. Z víťazstva sa tešil ruský súper, no záver stretnutia poznačil nepríjemný incident.

Nurmagomedov po zápase išiel medzi fanúšikov, čo vyvolalo bitku. Následne sa do zápasníckej klietky dostali fanúšikovia oboch rivalov a celá situácia sa nezaobišla ani bez fyzických útokov na športovcov.

Čo bude teraz tridsaťročný Ír robiť zatiaľ nevieme. O finančné prostriedky však McGregor núdzu mať zaručene nebude. Odhaduje sa, že jeho ročný príjem počas kariéry v UFC dosahoval v priemere 7 miliónov eur. V tejto sume však nie sú zahrnuté odmeny, ktoré získaval za jednotlivé zápasy. Pre lepšiu predstavu môže poslúžiť boxerský zápas s Floydom Mayweatherom, za ktorý McGregorovi aj napriek prehre na účet pribudlo 100 miliónov eur.

Zápasník sa s profesionálnou kariérou lúči po 25 zápasoch, z ktorých prehral len štyri. 

Zdroj: en.wikipedia.org sports.yahoo.com

Zdroj titulnej foto: foxnews.com