Dnešný trh je doslova presýtený smartfónmi rôznej veľkosti, výkonu či dokonca premiérovosti. Aktuálne nie je problém nájsť na trhu telefón doslova za babku a naopak.

Všetky tieto zariadenie však oproti minulosti majú problém s výdržou batérie a svojich majiteľov tak neraz privádzajú do zúfalstva. Vyriešiť sa to rozhodla spoločnosť Energizer, ktorá na Mobile World Congress predstavila smartfón s najväčšou batériou na svete!

Powerbank s displejom

Spoločnosť Energizer je v našich končinách známa skôr ako výrobca tužkových bateriek, ktoré propaguje biely animovaný králik. Po novom však prichádzajú s mobilným telefónom Energizer Smart Max P18K Pop. Jeho veľkosť pripomína skôr externú nabíjačku a výrazne sa vymyká z trendu úzkych moderných smartfónov. Pre lepšiu predstavu o hrúbke toho zariadenia si na seba položte tri bežné telefóny. V kombinácii s displejom s veľkosťou 6,2 palca táto novinka váži 500 gramov. 

Telefón vás však zaiste neoslní svojimi ďalšími parametrami. Využíva MTP70 Media Processor, 6 GB pamäte RAM, 128 GB vnútornej pamäte a operačný systém Android vo verzii 9 – Pie. Najvýraznejším údajom tak ostáva kapacita akumulátora, ktorá je neuveriteľných 18 000 mAh. Podľa výrobcu by mal v pohotovostnom režime vydržať bez potreby nabíjania 50 dní alebo 200 hodín v prípade neustáleho používania. Na úplné nabitie veľkokapacitnej batérie si budete musieť vyčleniť 8 hodín. 

Výdrž batérie je však jedným praktickým údajom tejto novinky. Svojou veľkosťou a váhou je v mnohých smeroch nepoužiteľný. S cenovkou 599 eur je vzhľadom na iné výkonnostné parametre k tomu všetkému aj pridrahý. Je však otázne, či marketingové oddelenie spoločnosti nechcelo smartfónom len upútať pozornosť pohľadov do svojho stánku na prestížnom medzinárodnom kongrese. Energizer totiž na MWC predstavuje celý rad chytrých telefónov.