Na konferencii firmy Facebook pod názvom F8 predstavil Mark Zuckerberg nové plány pre otvorenejší a prepojenejší svet. Predstaviteľ najväčšej sociálnej sieti na svete tiež informoval, že sa Facebook aj naďalej bude snažiť prepojiť svet a stavať satelity aj do chudobnejších krajín sveta. Na najbližšie obdobie bude teda prioritou rozšírenie umelej inteligencie a vlastný satelit. Pripravuje sa aj 360 stupňová kamera pre Oculus Rift.

Ugly-People-Pictures-FunnyPica.com_

Aj tieto novinky čakajú uživateľov na Facebooku.

Facebook

Facebook login by mal byť bez Facebook prihlásenia

Na modrú sociálnu sieť by ste sa mali dostať aj vďaka využitiu SMS či mailu. Uživateľ by mal obdržať potvrdzujúci kód a jednoducho sa prihlásiť.

Live streamovanie z viacerých zariadení

Nedávno Facebook umožnil uživateľom live streamovanie. Zuckerberg si predstavuje, že si budú môcť známe osobnosti prostredníctvom streamovania získavať väčší fanklub ako v televízii. Live streamovanie by malo byť umožnené z viacerých zariadení, čo demonštroval aj tým, že vypustil drona, ktorý celú konferenciu streamoval. Live prenosy sú budúcnosťou Facebooku a v tomto sa chce Facebook zlepšovať.

Ugly-People-Pictures-FunnyPica.com_

Boti v messengeri

Možno sa raz spýtate našej redakcie na TOP správy, ktoré sa dejú vo svete, a my vám ich hneď pošleme. Presne takto by mala fungovať nová platforma, ktorú spúšťa Fb. Ľudia by tak mali ľahšie komunikovať aj s podnikmi. Prevádzku botov pre messenger sa sustí zatiaľ napríklad pre Salesforce, eBay či Burger King. Takéto boti by mali nahradiť všelijaké zákaznícke linky.

Ugly-People-Pictures-FunnyPica.com_

Button na ukladanie článku.

Na najväčšiu sociálnu sieť by si si mal po novom môcť uložiť buď článok, alebo iný obsah, z inej platformy, a môcť sa k nemu hocikedy vrátiť. Budete tak môcť zdieľať napríklad citát z webu priamo na Fb.

 

Môžeme teda čakať viacero noviniek. Ďalšou je napríklad vytvorenie vlastného profilového videa prostredníctvom Instagramu či aplikácie Vine.

Ugly-People-Pictures-FunnyPica.com_