Pamätáte si ešte na svoju prvú fotografiu? Staršie ročníky si budú určite pamätať na foťáky s vymeniteľným filmom, na ktorý sa zmestil iba obmedzený počet fotiek. Fotograf musel zvážiť, čo stojí za fotku a čo nie.

Film sme si museli ísť dať vyvolať do trafiky a čakali sme aj týždeň, kým sme uvideli výsledok nášho snaženia. Červeným očiam a roztrapateným vlasom sa nevyhol asi nikto. Selfie fotky vyzerali rovnako zle a tak sme sa radšej fotili z diaľky.

Všetko sa však zmenilo. Od chaotických začiatkov sme prešli do doby, ktorá umožňuje čokoľvek, a to nielen čo sa technológií týka. Fotografia naberá na dôležitosti, už to nie je iba o uchovaní si spomienok, ale najmä obľúbená forma zdieľania našich zážitkov medzi ostatných prostredníctvom sociálnych sietí.

Tie sú doslova nabité fotografiami a keď sa pozrieme na fotografie rôznych umelcov, profesionálnych fotografov či stylistov, občas sami nechápeme, ako je možné, že dosiahli taký perfektný výsledok? Ako sa im to podarilo? Čo k tomu použili? V tom bude určite drahá zrkadlovka. Druhú stránku tohto príbehu však už nikto nevidí. Dostane sa k nám iba finálna fotografia, ktorá je ohromujúca.

Profesionálny fotograf prezradil viac

Povedali by ste pri pohľade na takúto dokonalú fotografiu, že pri jej realizácii boli použité úplne jednoduché rekvizity a nebola ani vytvorená na výnimočných miestach? Omah, fotograf pochádzajúci z Mexika, prezradil, ako vyzerá zákulisie fotografovania, ktorého výsledkom sú vždy dokonalé zábery. Na základe toho dokazuje, že nie je všetko tak, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Stačí troška inšpirácie, asistencia niekoľkých ochotných ľudí a Photoshop. A tak by nikto netipoval, že záber vznikol v kúpeľni, pod sprchou, na prašnej ceste, balkóne, streche, skrátka, kdekoľvek.

Všetky fotky sú dôkazom toho, že nemôžete dôverovať všetkému, čo vidíte na internete. A možno môžu slúžiť aj ako malá inšpirácia pre vás. Zalistujte si, ako na to.

View this post on Instagram

Crossing our Paths… | ⏭️ Desliza para ver donde tome la foto ( ⏭️ SWIPE TO SEE THE LOCATION) // Me inspire en una pintura que vi en internet para hacer esta foto y me encanto el resultado que logre, ¿saben lo dificíl que es posar y tomar la foto al mismo tiempo? . . . . . #portrait #nature #fotografia #photoshooting #mountains #wild #umbrella #yeyophotos #artofvisuals #picoftheday  #portraitmood #portraits_mf #portraitvision #creative_ace #ourmoodydays #moodygrams #serialshooters #visual_creatorz #globe_visuals #theuniversalart #visualAmbassadors #igcreative_editz #creartmood #portraitgasm #enter_imagination #TheCreativers #portraitkillers #creativegrammer #gramkilla

A post shared by ØMAHI • PHOTOGRAPHY & ART (@omahi_) on

View this post on Instagram

I will be your light | ⏭️ Desliza para ver donde tome la foto ( ⏭️ SWIPE TO SEE THE LOCATION) // Tengo mas de una semana sin que Instagram me dejara subir foto sin razón alguna, pero estoy de regreso, tuve que aprender a hacer una antorcha para hacer esta foto 😂 . . . . . #portrait #nature #fotografia #photoshooting #mountains #wild #newspaper #yeyophotos #artofvisuals #picoftheday  #portraitmood #portraits_mf #portraitvision #creative_ace #ourmoodydays #moodygrams #serialshooters #visual_creatorz #globe_visuals #theuniversalart #visualAmbassadors #igcreative_editz #creartmood #portraitgasm #enter_imagination #TheCreativers #portraitkillers #creativegrammer #gramkilla

A post shared by ØMAHI • PHOTOGRAPHY & ART (@omahi_) on

View this post on Instagram

All roads lead me to you 📖 | ⏭️ Deliza para ver donde tome la foto y los detalles // Me dio curiosidad ver como se vería si hacia un tunel con hojas al ponerlas al rededor del lente y quemarlo, todo al mismo tiempo mientras posaba y tomaba la foto, este fue el resultado 😂 . . . . . #portrait #nature #fotografia #photoshooting #mountains #wild #newspaper #yeyophotos #artofvisuals #picoftheday #portraitmood #portraits_mf #portraitvision #creative_ace #ourmoodydays #moodygrams #serialshooters #visual_creatorz #globe_visuals #theuniversalart #visualAmbassadors #igcreative_editz #creartmood #portraitgasm #enter_imagination #TheCreativers #portraitkillers #creativegrammer #gramkilla

A post shared by ØMAHI • PHOTOGRAPHY & ART (@omahi_) on

Zdroj: boredpanda.com, instagram.com/Omahi