Vo včerajšom prípravnom zápase medzi Bazíliou a Českou Republikou sme boli svedkami víťazstva juhoamerického súpera. Zápas skončil 1:3 v prospech Brazílie.

V rámci prípravného zápasu privítali včera naši západní susedia na domácej pôde naozaj netradičného súpera. Do Prahy totiž pricestovala futbalová reprezentácia Brazílie. Pre divákov sa tak naskytla exkluzívna možnosť vidieť naživo v akcii veľké mená súčasného futbalu. Na zápas s Českom bol nominovaný napríklad obranca, PSG Thiago Silva či Alex Sandro, ktorý je v Juventuse spoluhráč hviezdneho Ronalda, barcelonská dvojica Phillipe Coutinho a Arthur či útočník Liverpoolu Roberto Firmino. Neymar kvôli zraneniu do Prahy nepricestoval.

Brazília zdolala Česko

Zdroj: skysports.com

Päťnásobní majstri sveta sa aj napriek hviezdami nabitý kádru nevedeli v prvom polčase dostať do hry. V polovici prvého polčasu nebezpečne vyzerala hlavička Allana, no tesne minul. Po tejto akcii začali byť nebezpečnejší aj Česi a snažili sa vytvárať rýchle protiútoky. Česká aktivita priniesla gól, keď v 37. minúte po brejku skóroval Pavelka.

Zdroj: Facebook Česká fotbalová reprezentace

Hostia však krátko po odpískaní druhého polčasu dobehli gólové manko. Po chybe Suchého stál Firminovi v ceste iba český brankár. Druhý polčas už Brazílčania ovládali suverénne, čo sa odzrkadlilo aj v 83. minúte. Danilo, obranca Manchesteru City, vysunul cez Neresa tímového kolegu Gabriela Jesusa, ktorý bez zaváhania strelil víťazný gól. V absolútnom závere ten istý hráč zvýšil náskok „kanárikov“ a uzavrel na konečných 1:3.

Zdroj: profutbal.sk

Zdroj titulnej foto: goal.com