Začínal ešte v Baywatchi a dnes patrí k idolom, v ktorých producenti vidia preplnené sály kín. Prečo? Ak si si to ešte nevšimol, Jason Momoa je v najlepšej forme svojho života.

„Aquaman mení celý superhrdinský svet!“ Aj tak znie jeden z ohlasov svetových kritikov, ktorí mali možnosť v sérii slávnostných premiér vidieť filmovú novinku zo sveta vydavateľstva DC Comics a hollywoodskeho štúdia Warner Bros. Snímka je v našich kinách od 13. decembra.

A Jason Momoa vďaka nej len znásobí vlastnú cenu.

Miešanec rozpoltený medzi Iowou a Havajom však viac ako hereckým umením dráždi aktívnymi sociálnymi sieťami, kde prezrádza tipy a triky, ako udržiava svoje telo vo výbornej kondícii. Momoa je zjav na hollywoodske pomery netradičný a pre ženské publikum o to príťažlivejší.

Horolezec

Ako základ dobrého tréningu Jason Momoa vníma ranné vstávanie. Skutočne skoré ranné vstávanie (!).

„Z postele sa dostávam už o piatej ráno a trénujem ťažko. Mám dve malé deti, preto je budíček pre mňa taký dôležitý. Ale milujem to, neklamem vám. Vstanem, lozím, poriadne si zacvičím a užívam chvíľu s vlastnými myšlienkami,“ uvádza pre Men’s Health Magazine.

Preferuje workout v exteriéri, teda na čerstvom vzduchu, odkiaľ čerpá energiu pred náročným dňom. Aj preto naplno podľahol horolezeckej vášni. Ak páni trávia čas po práci vo fitku a nedosahujú žiaduce výsledky, Američan s uhrančivým pohľadom predstavuje príklad, ako budovať silu a estetiku netradičným spôsobom.

Looper píše, že lozenie po horách a stenách je pre neho tiež užitočným kardio-cvičením, ktorým zavčas rána prebudí a naštartuje celé telo predtým, než začne dvíhať ťažké váhy. Lezeckú stenu si dokonca sám zmontoval.

So skúseným trénerom

Kľúčom k úspechu je podľa neho aj výber vhodného trénera, ktorý z človeka vypotí všetko, čo sa dá a udrží ho dlhodobo motivovaného k dosiahnutiu cieľa.

Jason Momoa – aj keď je bezosporu talentovaným atlétom – ocenil rady a skúsenosti uznávaného trénera Marka Twighta, ktoré bližšie popisuje ďalší článok publikovaný v Men’s Health Magazine. Zameriava sa najmä na dve hlavné cvičenia potrebné k nárastu a udržiavaniu pevného brucha a budovaniu silných nôh.

„S Jasonom sme sa stretli v roku 2016, keď sa ešte pripravoval na film Batman vs. Superman. Obaja sme usúdili, že jeho tréningový plán musí byť flexibilný, keďže má náročný časový harmonogram. Jason potreboval pribrať niekoľko kíl svalovej hmoty kvôli role Aquamana,“ hovorí Mark Twight, ktorý už trénoval niekoľko hollywoodskych hviezd. Medzi nimi aj Hanryho Cavilla.

Spoločne našli spôsob, ako príliš neobmedziť hercovu horolezeckú vášeň, práve naopak, využiť ju ako vhodný doplnok k samotnému tréningovému plánu. Jason Momoa tiež pravidelne navštevoval maséra a fyzioterapeuta pre plnohodnotnú regeneráciu. Vyvážená strava bola samozrejmosťou.

Aquaman na surfe

Vďaka hlavnej hviezde Jasonovi Momoaovi sa dokážeme s postavou stotožniť, nakoľko šikovne maskuje Arthurovu zraniteľnosť a vyzdvihuje drsnú a sarkastickú stránku, čím novému typu DC superhrdinu dodáva svoj jedinečný humor.

„Scenár rozpráva krásny príbeh o pôvode chlapca, ktorý získa schopnosti a napokon sa vydáva na cestu muža, ktorý sa má stať kráľom. Celkovo má však aj svoju jemnejšiu stránku, aj keď sa ponorí a bojuje o život v Jamesovej neskutočne úžasnej vojne v podvodnej galaxii,“ hovorí Momoa.

Počas nakrúcania filmu pravidelne surfoval na vlnách južného Pacifiku pri svojom prímorskom prenajatom dome v austrálskom Gold Coast (Zlaté pobrežie). „V Polynézii je žralok ochrancom našej rodiny. Nazývajú ho manna, nadprirodzená sila. Snívalo sa mi, že som surfoval a zbadal veľkého žraloka. Tak ja že „Hej, brácho! Som jeden z vás,“ hovorí.

Počas nakrúcania filmu Momoa pravidelne surfoval na vlnách južného Pacifiku. Zdroj: Continental film

Vo filme sa objaví aj množstvo ďalších známych hereckých tvárí, medzi nimi napríklad držiteľka Oscara Nicole Kidman, pre ktorú ide o celkom prvý superhrdinský film, legendárny Willem Dafoe alebo akčná superhviezda Dolph Lundgren.

Snímku Aquaman do slovenských kín vo verzii 2D, 3D aj IMAX prináša distribučná spoločnosť Continental film.