Automobilka so sídlom v Mníchove sa rozhodla predstaviť vlastný model elektrickej kolobežky. Pre deti zase pripravili odrážadlo.

Elektrické kolobežky sa hlavne vo väčších mestách stávajú neodmysliteľnou súčasťou dopravy. Popravde, niet sa čomu čudovať. Či už po ekologickej stránke, alebo v rámci šetrenia času, kolobežky v meste majú veľký zmysel. Nemáte starosti s parkovaním, nie ste závislí od hromadnej dopravy a keď prídete na miesto, kolobežku zložíte a jednoducho vezmete so sebou.

Trend kolobežiek sa zrejme snažia zachytiť aj výrobcovia automobilov. Najnovšie sa pridalo nemecké BMW. Spoločnosť, ktorá je známa skôr výrobou prémiových áut, spolupracovala na vývoji s výrobcom Micro Scooter. Autá od BMW si každý spája s vysokou cenou a výbornými jazdnými vlastnosťami. Tie podľa dostupných parametrov pravdepodobne mať BMW E-Scooter nebude, za to cenu si udržala vysoko.

Zdroj: robbreport.com

BMW E-Scooter totiž zďaleka nepatrí k tomu najlepšiemu na trhu. Jej maximálna rýchlosť je 20 km/h a na jedno nabitie prejde iba 12 km. To je v porovnaní s konkurenciou pomerne málo. V prospech kolobežky od BMW nehrá ani spomínaná cena, ktorá je vzhľadom na parametre privysoká. Za E-Scooter pýtajú 799 €. Na trh príde kolobežka na jeseň tohto roku. Okrem elektrickej verzie automobilka predstaví aj klasickú kolobežku (200 €) a odrážadlo pre deti (120€).

BMW nie je jediné

Myšlienku vyrábať elektrické kolobežky dostali aj inžinieri zo značky Seat. Ich produkt sa volá eXS KickScooter. Podľa nás ponúka lepší pomer cena – výkon. Aktuálne kolobežku od Seatu v redakcii testujeme a už onedlho vám prinesieme recenziu. 

Zdroj: Martin Birtus

Zdroj: press.bmwgroup.com