Pri kúpe ojazdeného vozidla môže nastať hneď niekoľko problémov, ako napríklad nespoľahlivosť automobilu či predajcu. Pozrite sa na 5 vecí, ktoré vám proces rozhodovania ohľadom kúpy takéhoto auta určite uľahčia.

Zdroj: unsplash.com

Koľko km má auto najazdených?

Pred kúpou ojazdeného vozidla je potrebné pozrieť si, koľko má najazdených kilometrov. Pri autách, ktoré majú cca 100 000 km, je veľká šanca, že budú oveľa viac opotrebované, aj v prípade, že ide o pomerne spoľahlivé značky, akou je napríklad Toyota. Pri takomto používanom automobile môžu byť jeho komponenty značne opotrebované.

Využijem Carfax?

Carfax svojim zákazníkom pomáha ohľadom externej správy vozového parku a tiež sa postará o zabezpečenie všetkých formalít. Po zaplatení týchto služieb si môžete pohľadať informácie o konkrétnom aute. Na Slovenku pre tento účel existuje Carfax Slovakia.

Zdroj: unsplash.com

Kúpa od súkromného predajcu?

Väčšinou sa táto možnosť odporúča iba v prípade, že dotyčnú osobu aj poznáte, inak sa môžete stretnúť s predajcom, ktorý si lepší stav auta len nafingoval a vy odhalíte chyby až po kúpe. Firmy, ktoré sa zaoberajú predajom áut, majú potrebné údaje o vhodnosti auta a mnohé z nich každé jedno auto aj testujú. V tomto smere je kúpa cez firmu výhodnejšia.

Porada s mechanikom

Keď kupujete auto od súkromníka, môžete si so sebou zobrať na pomoc mechanika. Po dôkladnej konzultácii možno zistíte, že v aute sa nachádzajú rôzne menšie chyby. Následne obvoláte rodinu aj priateľov, či ho predsa len chcete. Takáto situácia by nemala nastať, keď si auto kupujete prostredníctvom firmy.

Administratíva a logistika

V prípade, že auto nekupujete od súkromného predajcu, sa o obchodné záležitosti postará konkrétna firma. Vy si hlavne musíte zabezpečiť udelenie auta do poistnej zmluvy a preveriť si, či vám zo strany štátu podliehajú ďalšie povinnosti. V prípade súkromníka sa musíte postarať o zaregistrovanie auta a dbať na to, kedy je potrebné dať auto znovu skontrolovať.

Zdroj: Unsplash.com

Zdroj: unsplash.com

Zdroj: businessinsider.com

Zdroj titulnej foto: unsplash.com