Batman je jedinečná filmová postava, ktorá sa s pribúdajúcimi rokmi značne zmenila. Čo o ňom prezradí nový film? 

Scenárista Matt Reevs údajne dokončil scenár ohľadom pokračovania známeho filmu The Batman. I keď sa jeho celková podoba bude ešte meniť, natáčanie filmu by sa malo začať už tento rok v novembri.

Hlavné otázky sa týkajú toho, či Batman bude vyzerať tak ako ho poznáme. Zahalený v čiernom plášti s maskou. Údajne má zahŕňať mladšieho Batmana, a to v podobe herca s menom Bruce Wayne. S istotou ešte nič nie je potvrdené, preto môžeme len uvažovať o myšlienke, či rolu Batmana získa nováčik.

Táto legendárna postava oslavuje v marci už svoje 80. výročie a za ten čas si prešla mnohými zmenami a vylepšeniami. Za dlhoročnou tradíciou Batmana stojí mnoho významných filmárov ako napríklad Bruce Timm, Eric Radomski, Christopher Nolan, aj Joel Schumacher. Práve oni sa podieľali na príprave výrazných charakteristík Batmana v jeho komixovej podobe. Filmový režisér a novinár Frank Miller dodal Batmanovi akúsi novú osobnosť, ktorou sa inšpiroval z komixových príbehov.

I keď Batman bojoval proti zločincom na rôznych miestach, vytvoril ilúziu, žeby mohol fungovať aj v reálnom svete. V komixoch (ale aj vo filmoch) má rôzne vizuálne obmeny, avšak najčastejšie používaným vzorom pre ďalšie filmové adaptácie je práve ten od Millera. Značný rozdiel od Millerovho hrdinu vidíme vo verzii od dramatika Granta Morrisona. Morrison od roku 2007 až celých 6 rokov vytváral Batmana podľa svojej predlohy.

Morrisonov Batman nebol ale vyzretým mužom, ale skôr dieťaťom, ktoré obdivovalo svoj kostým. Súčasný Batman je ale presným opakom. Musí čeliť zločincom, démonom a bojovať proti zlu. Je dôležité si uvedomiť rozdiel medzi Batmanom prezentovaným v terajších filmových častiach a tými, ktoré prebiehali v minulosti. Keď uvažujeme o návrate Batmana, je vhodné myslieť na fakt, že režisér Reeves má záľubu v psychologických vlastnostiach filmu.

Podstatné je tiež herecké obsadenie. Medzi hercov minulých častí patrili Adam West, Michael Keaton, Ben Affleck či Christian Bale. Herec pre Batmana by sa mal tejto postave oddať celou svojou dušou. Zaslúži si byť poznaný nielen ako dieťa, ktoré sa večne kochá svojim čiernym oblečením, ale i ako superhrdina, ktorý poráža zákerných zločincov.

Zdroj: hollywoodreporter.com