Slovenský reprezentant sa pomaličky udomácňuje v čínskom Daliane. Mesto je väčšie ako Slovensko, má vyše šesť miliónov obyvateľov. Podľa denníka China Daily sa práve v Daliane žije najlepšie.

,,Mesto je veľmi veľké a krásne. Za skoro dva týždne som stihol toho pobehať dosť, celkom ho už poznám. Je naozaj pekné. A veľmi čisté,“ povedal 31-ročný záložník, ktorý si všimol aj jednu zaujímavosť. ,,Na to, aké je to veľké mesto, je tu málo zápch,“ doplnil.

Býválý hráč talianskeho Neapolu býva v hoteli, kde sa aj väčšinou stravuje. ,,No spoznal som už aj tri skvelé reštaurácie. V jednej sú skvelé steaky, v ďalšej parádne pripravia lososy a obľúbil som si aj jednu japonskú,“ prezradil.

Futbalisti Dalianu majú tréningové centrum v obrovskom športovom komplexe. ,,Tu sa nachádza aj náš krásny 60-tisícový štadión, ako aj tréningové ihriská. V komplexe nájdete napríklad olympijský plavecký bazén, ako aj tenisový štadión. Všetko je pekne zorganizované,“ povedal staronový výťaz ankety slovenský futbalista roka .

Zdroj: sport.aktuality.sk

Mužstvo Dalianu absolvovalo v sobotu proti účastníkovi Ázijskej Ligy majstrov Guangzhou Evergrande domácu premiéru. V hľadisku bolo 48 919 divákov, čo je tohtosezónny rekord v čínskej lige. ,,Atmosféra bola vynikajúca. Mrzí nás, že sme prehrali a našich fanúšikov nepotešili dobrým výsledkom. V nedeľu hráme opäť doma. Privítame Tianjin Teda. Potrebovali by sme vyhrať. Verím, že sa to aj stane,“ dodal Marek Hamšik.

Zdroj: marek-hamsik.sk

Zdroj titulnej foto: 90min.com