Organizácia Bare Knuckle Fighting Championship vznikla len minulý rok, rýchlo si však našla svojich obľúbencov, o čom svedčí aj mimoriadne očakávaný a v poradí už piaty event pod názvom BKFC 5.

Súboj v ringu “iba” holými päsťami prichádza tentokrát do New Yorku. Obrovským lákadlom je populárny sparringový partner Conora McGrgeora a bývalý bojovník UFC – Artem Lobov. Postupne sa k organizácii a jej propagácii pripájajú aj ďalšie zvučná mená, napríklad veterán UFC Anthony “Rumble” Johnson.

O tom, že ide o kontroverzný šport, svedčí aj fakt, že sa zatiaľ legálne odohráva len v niektorých častiach Spojených štátov, posledný event dokonca usporiadali v Mexiku. 

Malignaggi prefackal Lobova

32-ročný Rus sa v hlavnom zápase večera (dnes 6. apríla) predstaví proti Jasonovi Knightovi, ešte predtým však s boxerom a dvojnásobným šampiónom Pauliem Malignaggim vyvolali šarvátku, ktorá sa takmer skončila bitkou. Malignaggi stihol Lobova aj prefackať.

Už si jeden druhého pomerali, vymenili očný i fyzický kontakt a športovú verejnosť nadchli očakávaným súbojom v ringu, a to zrejme v ďalšom z nasledujúcich eventov, ktoré pripravuje Bare Knuckle Fighting Championship. 

Organizácia konflikt opísala slovami, že medzi oboma borcami už stojí iba jediná vec – Jason Knight.

Zdroj titulnej foto: BKF / Instagram