V súčasnosti, kedy počet smrteľných havárií z roka na rok stúpa, by ste mali o to viac myslieť na svoje zdravie. Nie ste zodpovední len za svoje zdravie, ale aj za zdravie spolujazdcov, ktorých so sebou beriete.

Inak to nebude ani pri jazdení na motorke. Na motorku si sadajte jedine vtedy, ak budete mať na sebe všetku povinnú kvalitnú motorkársku výbavu. V tomto prípade, kedy ide o vašu bezpečnosť, by ste nemali myslieť na šetrenie.

Ochrana hlavy

Úrazy hlavy sú veľmi nebezpečné, ba priam smrteľne nebezpečné, preto si pri výbere motorkárskej výbavy dajte záležať hlavne pri výbere novej prilby na motorku. Prilba by vám nemala byť príliš veľká, ale zároveň ani príliš malá. Materiál by mal byť odolný voči pádom (ideálne, aby bola prilba testovaná v aerodynamickom tuneli), vnútro prilby by malo byť z antibakteriálneho materiálu a súčasťou balenia by mal byť štít, ktorý bráni v tom, aby sa vám sklo zahmlievalo.

Čižmy na motorku

Súčasťou motorkárskej výbavy sú okrem prilby aj čižmy na motorku. Na motorku si nemôžete predsa obuť svoje obľúbené tenisky.

Zveřejnil(a) Moteam – motoshop Šurany dne Sobota 9. květen 2015

Odporúčame vám kúpu veľkosťou vyhovujúcich, ideálne čiernych čižiem na motorku z kvalitnej syntetickej kože. Musia mať ochrannú membránu Sheltex a zároveň musia mať spevnené členky. Musia mať mäkké polstrovanie a zapínanie odporúčame skôr na suchý zips.

Reflexné prvky

 Pri výbere vrchných vrstiev oblečenia si dôkladne všímajte reflexné prvky. Viacerí predajcovia motorkárskeho oblečenia neberú ohľad na to najdôležitejšie – na reflexné prvky. Motorkár musí byť viditeľný a ak plánujete jazdiť aj večer a počas jesene, kedy sa v nížinách vyskytuje hmla, mali by ste mať reflexné prvky.

Aby ste boli viditeľný, musíte jazdiť v úsekoch, kde majú zapnuté pouličné LED osvetlenie ideálne počas celej noci. Myslite na to, že bezpečnosť je na prvom mieste a jediná chyba vás môže stáť zdravie.

Ak chcete byť pravým motorkárom, okrem kvalitného oblečenie nezabúdajte ani na nášivky a kľúčenky, ktoré vás budú charakterizovať.

Foto: ilustračné, Facebook.com