Najlepšie letisko na svete vypraví ročne takmer 66 miliónov cestujúcich. V jeho útrobách môžete nájsť napríklad aj bazén.

Singapurské letisko Jewel Changi sa už po siedmy krát v rade stalo najlepším letiskom na svete v rebríčku Skytrax. Do tohto prieskumu sa zapojilo približne 13,73 milióna zákazníkov po celom svete.

Zdroj: sentinelassam.com

Letisko Singapur je jednou z hlavných svetových platforiem na prepravu cestujúcich po celom svete. Od 1. marca 2019 pristáva na letisku Changi viac ako 100 leteckých spoločností, ktoré lietajú do 400 destinácií v približne 100 krajinách sveta. Každý týždeň na letisko pristane asi 7 400 lietadiel a každých 80 sekúnd niektoré z lietadiel vzlietne. Za rok 2018 letisko vybavilo 65 600 000 cestujúcich, čo je nárast o 5,5% oproti predchádzajúcemu roku. Toto číslo je najvyššie v jeho 37-ročnej histórii.

Letisko je medzi cestujúcimi natoľko populárne, že ešte nikdy predtým história rebríčka nemala jedného lídra tak dlho. Na letisku Jewel Changi, môžete nájsť nový komplex, ktorý umožní turistom relaxovať medzi letmi v tropickom lese, pod vodopádom a dokonca aj v bazéne.

Zdroj: hypebeast.com

Ako sme nedávno informovali, Letisko M.R. Štefánika v našom hlavnom meste sa umiestnilo na 8. priečke v kategórii východná Európa.

Najlepších 10 letísk na svete podľa rebríčka Skytrax:

1. Singapore Changi Airport (Singapur)

2. Medzinárodné letisko Tokio Haneda (Japonsko)

3. Medzinárodné letisko Incheon (Južná Kórea)

4.Medzinárodné letisko Hamad ( Katar)

5. Medzinárodné letisko Hong Kong (Čína)

6. Medzinárodné letisko Chubu Centrair (Japonsko)

7. Mníchovské letisko (Nemecko)

8. Londýnske letisko Heathrow (Anglicko)

9. Medzinárodné letisko Narita (Japonsko)

10. Letisko Zürich (Švajčiarsko)

Zdroj: news.yahoo.com

Zdroj titulnej foto: visitsingapore.com