Zariadenia ako Chromebook a Macbook určite nemusíme predstavovať. V poslednom období sa ich predaju veľmi darí. Označenie Chromebook je ale v číslach predajnosti o krok vpred. Najmä americké trhy zaznamenali dlhodobo zvýšený predaj týchto zariadení.

Prečo práve Chromebook?

Vyznačujú sa najmä jednoduchým ovládaním a pomerne spoľahlivým systémom od známej spoločnosti Google. Ich vývoj je stále v začiatkoch, no doposiaľ sa nezastavil. Všetko má samozrejme svoje výhody i nevýhody. Chromebook disponuje systémom Chrome OS, ktorý sa podľa nás viac hodí mobilným zariadeniam. V konečnom dôsledku ide však iba o názor na samotnú vec.

chromebook-pixel-vs-macbook-air

A čo taký Chromebook ponúka?

Chromebook je v podstate notebook, ktorý „beží“ na operačnom systéme Chrome OS. Tento operačný systém sa tvári ako prehliadač prezentovaný pracovnou plochou s ikonami. Pre ukladanie tvojich dát je využívaný najmä cloud, a preto nie je veľkosť pevného disku tak dôležitá. Systém ti ponúka množstvo aplikácií, medzi ktoré patrí editor obrázkov, prehrávač hudby, filmov, ale aj služba Hangouts.

Pokiaľ chceš nahradiť Macbook a zároveň sa zrieknuť zariadenia s operačným systémom Windows, za obhliadnutie stojí Chromebook firmy HP typu 13 G1. Užívateľovi ponúka 4 GB RAM, 32 GB HDD, hmotnosť 1,29 kg a hrúbku len 1,27 cm. O zážitky z filmov sa postará 13,3″ displej s rozlíšením 3200×1800 QHD.14424257510_9fb5f14937_z

Rozumná cena, dobré parametre… Konkurencia pre Macbook a Windows???

Zdroj: objevit.cznewatlas.com