Posledný vynález resp. gadget od spoločnosti Apple nesie názov Withings Body Cardio. Ide o meradlo, ktoré okrem zisťovania hmotnosti a telesného tuku dokáže odhaliť kardiovaskulárne problémy. Využíva systém PWV – ako rýchlo prúdi krv cez tvoje tepny a tým pádom vie zdetekovať napríklad vysoký krvný tlak aj cholesterol.

body-cardio-hero

Body Cardio umožňuje každému používateľovi zistiť stav svojho srdiečka pomocou unikátneho systému PWV – Pulse Wave Velocity. Tento systém je uznávaný lekárskou komunitou ako najlepší prostriedok pre zistenie stavu srdca a toho, ako sa o svoj cievny systém staráme.

Zariadenie – váha sama o sebe nedokáže určiť príčinu zlých PWV výsledkov, no vďaka iPhone aplikácii zistíš, či si v norme alebo nie a je potrebné absolvovať lekársku prehliadku.

vaha

Váha má hliníkové telo a nemá žiadne nožičky. Zdá sa, že by sa mohla po zemi kĺzať, no nie je to tak! Výrobca tvrdí, že je viac než stabilná a problémy tohto typu by nemali nastať.

Novinka je vybavená Wifi, Bluetooth konektivitou a automatickou synchronizáciou s iPhone 4S a vyšším. Na nabíjanie využíva Micro USB kábel. Cenovka je určená na $179.95.

Zdroje: 9to5mac.com, withings.com