Zásnuby sú dôležitým životným krokom v živote oboch partnerov. Ak už máte partnerku a plánujete ju požiadať o ruku, len sa bojíte, že to pokazíte, poprípade vyberiete zlý zásnubný prsteň, my vám poradíme, ako naplánovať zásnuby do posledného detailu a čím sa riadiť pri výbere zásnubného prsteňa.

Ako vybrať správnu veľkosť zásnubného prsteňa?

Najväčším problémom bude vybrať správnu veľkosť trblietavého zásnubného prsteňa. Poradíme vám jednoduchý trik, ako to zistiť, aby na nič neprišla. Skúste zo šperkovnice zobrať prsteň, ktorý si v daný deň nevzala a zájdite do klenotníctva, kde vám veľkosť prsteňa ochotne zmerajú. Takto zistíte, aký prsteň máte kúpiť. Ak však vaša partnerka daný prsteň vyradila, tento prsteň neberte ako vzorový.

Zdroj: facebook.com/Ardiama.sk

V najhoršom prípade môžete ísť nenápadne okolo výkladov klenotníctiev, kde majú vyložené tie najluxusnejšie zásnubné prstene a sama partnerka vám prezradí veľkosť prsteňa.

Aký materiál šperkov preferuje?

Pri výbere zásnubného prsteňa musíte vedieť aj toto. Kúpiť jej prsteň z takého materiálu, ktorý nenosí, by nebolo najšťastnejšie riešenie. Zásnubný prsteň by totiž nemala s čím skombinovať a ostatné šperky by sa tak stali nenositeľnými.

Nahliadnite do jej šperkovnice a pozrite si, z akého materiálu sú šperky, ktoré partnerka nosí. Ak partnerka preferuje biele zlato, kúpte jej štýlový zásnubný prsteň z bieleho zlata. Ak sa v materiáloch nevyznáte, stačí priniesť fotku a ukázať ju v predajni. Myslíme si, že ochotné predavačky vám poradia, aký materiál, ale aj štýl šperkov vyberať. Niektoré ženy milujú minimalistické šperky, niektoré zase extravagantné. Aj na to si dávajte pozor pri výbere.

Zdroj: unsplash.com

Aké miesto vybrať?

Ak už máte vybratý prsteň, teraz treba premyslieť, kde to zrealizujete – kde požiadate svoju partnerku o ruku. Ak už ste sa o zásnubách rozprávali a vaša partnerka už vie, kde by chcela mať svadbu, môžete ju požiadať na tomto mieste. Skúste však vybrať obľúbené miesto svojej partnerky, poprípade miesto, kde ste sa spoznali.

Ak partnerka túži po svadbe v Liptovskom Mikuláši, prečo si nespraviť výlet na Liptov a nezasnúbiť sa práve tam? Zásnuby a svadba v tak krásnom kraji, ako je Liptov, bude zážitok na celý život.

Zdroj: unsplash.com

Popremýšľajte a zvážte všetky možnosti. Určte vám napadne dobré miesto, na ktoré budete aj po rokoch po uzavretí manželstva spomínať.