Viete si predstaviť sklenený iPhone? Podľa analytika zo spoločnosti KGI by sme si nový iPhone 7s mohli kúpiť už na ďalší rok, a čo je asi najväčšie prekvapenie, namiesto hlinikového tela by mali mať iPhony telo sklenené. Takéto očakávanie má analytik Ming-Chi Kuo, ktorý verí, že iPhone po viacerých skúsenostiach so sklom (napríklad iPhony 4/4s mali sklenený zad), skúsi Apple vyvinúť mobil aj so sklenenými hranami. Bol by tak skoro celý sklenený. Analytik taktiež očakáva aj zmenu v druhu displeja.

iPhony

 

Apple už viackrát ukázal svoju marketingovú stratégiu, ktorá je zrejme postavená na originalite. A sklenený mobil je síce možno strelený nápad, no je to celkom reálne.  Takýto estetický ťah by však s najväčšou pravdepodobnosťou mal aj svoje negatívne stránky. Asi tá najväčšia je strate odolnosti a väčšej krehkosti nového iPhonu, ktorá by odradila viacerých zákazníkov.

Ďalšou zmenou by mohlo byť  nahradenie IPS panela na displeji za AMOLED. Apple si nedávno objednal 100 miliónov Super AMOLED displejov od Samsungu. 

AMOLED displejom sa prikladá veľká budúcnosť. Podľa agentúry IHS tento segment v roku 2015 narástol o 54 percent.

Nechajme sa teda prekvapiť, s akými novinkami príde Apple v budúcom roku.

Zdroj: mobilmania.cz