Najnovší model powerbanky a solárnej nabíjačky – SolarTab je tenší a ľahší ako ten pôvodný! Disponuje výkonným solárnym článkom, dvomi USB portmi a jedným USB-C portom.

Pôvodný projekt Solartab bol spustený v roku 2014 prostredníctvom Kickstarteru. Sľuboval efektívnu a dizajnovú powerbanku s nabíjačkou v jednom, pričom mala spĺňať požiadavky smartfónov či tabletov dnešnej doby.

solartab_content_picture

Technická špecifikácia

Solartab prichádza však s vylepšeným modelom. Ide o Solartab C. Jedná sa o prvú solárnu nabíjačku s portom USB-C. Disponuje 6,5W solárnym panelom (originálny model mal 5,5 W), 9000 mAh batériou, dvomi štandardnými USB portmi a jedným USB-C portom. USB-C môže byť použitý ako vstupný port pre nabíjanie zo steny (5V/3A) alebo ako výstupný pre nabíjanie tvojich zariadení.

Nabíjačka je naozaj štíhla – 7,5 mm hrúbka prekvapuje. Hmotnosťou ide takisto o veľmi ľahkú záležitosť – váži len 280 gramov.

Zariadenie obsahuje moderné technológie nabíjania, napríklad IntelliSun™ charging technologyQualcomm Quick Charge 3.0 technology, ktorá zabezpečí nabitie smartfónu tak rýchlo, ako to len ide. Solartab dokáže i hibernovať pre prípad, že by si ju zabudol vypnúť.

A čo cena?

V prípade, ak projekt podporíš, za kus zaplatíš 59 dolárov, čo je skvelá cena.

Zdroj: treehugger.com