V dnešnom uponáhľanom svete často hovoríme o automobiloch, motocykloch a iných vozidlách. Okrem iného diskutujeme i o emisiách, znečisťovaní ovzdušia a podobne. Často sa však stáva, že pri debate o „znečisťovaní“ automobilmi zabúdame na tie nákladné. Tie sú ešte väčším producentom emisií a ešte väčším požieračom životného prostredia ako osobné automobily. Zrejme z tohto dôvodu prišiel pokrok i v tejto sfére.

Na svet prichádza prvý elektrický kamión. Na konte ho má firma Mercedes. Nový ťahač dokáže „odniesť“ náklad do hmotnosti takmer 26 amerických ton. Toto číslo do budúcnosti prináša veľa pozitív. Predstavme si, že takýto ťažký náklad kamión odvezie s nulovými emisiami.

Veľkou nevýhodou je však dojazd kamiónu. Ten sa pohybuje na zhruba 200 kilometroch, čo je naozaj málo, ak zoberieme do úvahy fakt, že ťahače jazdia na omnoho dlhšie vzdialenosti.

Kamión bol už oficiálne predstavený, no sériová výroba sa začne až začiatkom budúcej dekády. Dovtedy by sa mohli akumulátory zefektívniť až 2,5 násobne.

Zdroj: prnewswire.comtruck-bus-van-content.daimler.com