Zabudnite na staré dobré časy, kedy ste pri poldeci a pive vylievali svoju dušu barmanovi. Prinajmenšom, ak je nová technológia v Prahe znamením budúcnosti.

Cyberdog je nový český bar, v ktorom robotický barman servíruje nápoje objednané prostredníctvom telefónnej aplikácie. Napriek  tomu, že bol otvorený len nedávno, teší sa veľkej popularite. Ak ste fanúšikom futuristického žánru, určite vás nesklame. Jeho dvojúrovňová oceľová konštrukcia vyzerá ako kozmická stanica so 40 miestami a malou hornou palubou.

Po tom, ako si zákazníci objednajú nápoj cez aplikáciu, oranžová robotická ruka vyberie medzi siedmimi ponúkanými vínami, ktoré sú uložené v chladiacom boxe. Následne otvorí vybranú fľašu a rozleje až do štyroch pohárov naraz. Drinky sa k zákazníkom dostanú pomocou podnosu, ktorý sa pohybuje nad ich hlavami.

Majiteľ spoločnosti Trigema, ktorá má tento počin na rováši, Marcel Soural, povedal: „Som hlboko presvedčený, že keď v budúcnosti bude v reštaurácii obsluhovať skutočná osoba, pôjde o veľmi drahú reštauráciu, pretože bude jedinečná.”

Moves like Jagger

Robotické bary nie sú žiadnou novinkou, vo svete ich už pár funguje. Cyberdog robot je však vo svojej kategórii výnimočný – vykonáva zložitejšie úlohy, dokonca si aj zatancuje. 

„Keď práve nemá objednávku, je znudený a ukáže to tým, že začne robiť pohyby podľa toho, ako je naprogramovaný,” tvrdí Soural. Bar, vytvorený umelcom Davidom Černým a architektom Tomášom Císarom, servíruje aj jedlá, ktoré sa podobajú na stravu astronautov. Tie sú pripravované ľuďmi, aspoň zatiaľ.

Zdroj: thisisinsider.com