V čom sa vozí jeden z najvplyvnejších mužov sveta? Auto, ktoré vozí Vladimira Putina, sa vyrába priamo v Rusku.

 

O Putinovi je známe, že je veľký patriot a na produkty vyrobené v Rusku nedá dopustiť. Donedávna však na prepravu musel využívať vozidlo, ktoré nemalo ruský pôvod. Tejto gigantickej krajine totiž dlhodobo chýbal výrobca automobilov, ktorý by spĺňal kritériá vhodné na prepravu hlavy štátu. Prezidentskú flotilu tak viedol zástupca s nemeckým pasom. Najluxusnejší model značky Mercedes-Benz, S600, mal ešte špeciálnu bezpečnostnú ochranu.

Zdroj foto: motor1.com

Všetko sa však mení s príchodom automobilky Aurus. Práve tento výrobca dodáva pre prezidentskú kanceláriu vládne vozidlá. Pri pohľade na auto máte pocit, že vidíte pozliepané modely európskych výrobcov. Obrovská maska chladiča sa až nápadne podobá na tú, akú má Rolls Royce, zadné partie naopak hľadali inšpiráciu u Bentley či interiér, ktorý čerpal z dizajnu Mercedesu-Benz S.

Zdroj foto: motor1.com

Auto ste mohli zazrieť napríklad na nedávnom autosalóne v Ženeve.

Putinova limuzína s dĺžkou 6,6 metra a váhou okolo 7 ton bola pod drobnohľadom ochranky a za sklom. Výrobca však do Ženevy priniesol aj produkčnú verziu luxusného sedanu, ktorú si môžete kúpiť aj vy. Model Aurus Senat poháňa osemvalcový motor s výkonom 440 kW (598 k) a krútiacim momentom 880 Nm. Aj napriek vysokej hmotnosti vďaka nemu 100 km/h dosiahnete pod 6 sekúnd.

Zdroj foto: motor1.com

Firma Aurus spadá pod správu štátu a v blízkej budúcnosti by mal pribudnúť úplne nový výrobný závod práve na výrobu modelu Senat. Rusi sú zatiaľ na bližšie informácie skúpi a známa nie je ani cena, za ktorú si tento luxus budete môcť zaobstarať.

Zdroj: motor1.com