Samsung Galaxy C5 sa pomaly, ale isto prediera na scénu. Čína začala oficiálne akceptovať pred-objednávky na tento nový smartfón. Spustenie predaja je plánované na 6. júna 2016.

Nový Galaxy C5 je tenký – jeho hrúbka predstavuje neuveriteľných 6.7 mm. Displej o veľkosti 5,2″ s technológiou Super AMOLED ti pri rozlíšení 1080p ponúkne dokonalý zážitok z hier či filmov. Softvérové vybavenie tiež nie je na zahodenie. Operačný systém Android 6.0 Marshmallow zabezpečí plynulý chod aplikácií. Pre dokonalé zabezpečenie smartfónu nechýba ani snímač odtlačkov prstov umiestený nad “Home” tlačidlom.

c5_zpredu c5_zozadu c5_ruzova_spredu c5_ruzova_zozadu

 

 

 

 

 

 

 

 

Oproti predchodcovi Samsung Galaxy A5 je táto nová vlajková loď posilnená 16 MP zadnou kamerou a 8MP prednou kamerou. Chipset Snapdragon 617 bude poháňať 2600 mAh batéria.

Galaxy C5 je vybavený dvomi slotmi pre SIM karty, teda ide o dual-sim smartfón. Možnosť MicroSD karty je samozrejmosťou. Konektivita je na dnešnú dobu úplnou klasikou – 4G, Wifi a/b/g/n, Bluetooth 4.2 a NFC s podporou Samsung Pay.

c5_design

Pokiaľ bývate v Číne, (čo asi nie :-D) Galaxy C5-ku si môžete pred-objednať v 32 GB verzií za približne 300,- € a v 64GB verzii za 330,- €. V Európskych krajinách musíme zatiaľ len čakať ;-).

Zdroje: gsmarena.comfonearena.com