Ak dennodenne jazdíte vo svojom aute do práce aj teraz cez zimu, snažíte sa, aby vášmu automobilu zimné počasie robilo čo najmenšie problémy.

Posypová soľ na cestách na prvý pohľad nerobí žiadne problémy, no po zime, keď pôjdete dať auto servisovať, môže vás prekvapiť zhrdzavený podvozok. Tieto šikovné doplnky, ktoré by podľa odborníkov nemali chýbať v žiadnom aute, vám pomôžu zvládnuť najchladnejšie ročné obdobie bez problémov.

Gumové vaničky do kufra

Ich úlohou je chrániť čalúnenie kufra pred špinami, prachom, tekutinami a inými nečistotami, ktoré by ho mohli znehodnotiť. A práve kvôli tomuto by ste mali mať gumové vaničky v aute aj vy. Pri výbere si však nevyberajte len tak hocijaké. Gumové vaničky do kufra sú presne tvarované. Konkrétna značka a konkrétny model danej značky má konkrétny rozmer a do iného modelu už nemusí pasovať.

Ak chcete kvalitné gumové vaničky, ktoré ochránia čalúnenie kufra na 100 %, vyberajte si také, ktoré majú vyvýšený okraj – neumožní najmä tekutým skupenstvám znehodnotiť väčšiu časť kufra.

Rohože do auta

Posypová soľ a sneh môže znehodnotiť aj podlahu v interiéri vášho auta, preto si cez zimu dajte do auta veľkosťou vyhovujúce gumené rohože. Tie ochránia vašu podlahu pred kamienkami, posypovou soľou a snehom, ktorý sa vám dostane do podrážok obuvi a pri nastúpení do auta sa uvoľní. Rohože by mali byť z kvalitnej gumy a mali by presne pasovať na model vášho auta.

Keby ste si nechali koberčeky, mali by ste ich stále mokré a vlhkosť v interiéri auta by vám spôsobila zamŕzanie okien z vnútornej strany.

GUMENÉ KOBERCE – na mieru značky auta !Široká ponuka a super ceny tu: https://www.naauto.sk/c/gumene-koberce-presne

Zveřejnil(a) naauto.sk dne Pátek 30. června 2017

Fólia na predné sklo

 Ak máte nezávislé kúrenie, tento doplnok do auta vám nebude chýbať, no ak ho nemáte, je načase si ho kúpiť. Pozor, fólia musí prekrývať celú plochu predného skla a nemali by ste ju pripevňovať o stierače. Vietor by vám ju „podfúkol“ a fólia by si neplnila svoj účel. Odporúčame ju „privrieť“ dverami vodiča a spolujazdca. Takto budete mať istotu, že vám predné sklo nezamrzne. Vďaka fólii ušetríte čas a vyhnete sa oškrabávaniu predného skla.

Servisujte auto po zime

Po zime vám ale odporúčame dať si auto vyčistiť v autoumývarke hlavne odspodu. Nezabudnite ani na voskovanie. Ak sa vám niečo nezdá na podvozku, choďte k automechanikovi, ktorý s pomocou výkonného priamočiareho pohonu skontroluje stav podvozku a overí si, či prevodovka a ostatné súčasti auta fungujú tak, ako majú.

Kúpte si tieto autodoplnky ešte túto zimu a všetko budete mať pripravené aj na nasledujúcu zimnú sezónu.