Bratislavský Slovan dostal po zasadnutí vedenia KHL ešte jednu šancu. Vedenie ligy predĺžilo čas na odovzdanie dokumentov do konca apríla.

Keď v roku 2012 Slovan vstupoval do nadnárodnej hokejovej ligy KHL, vtedajšie vedenie nešetrilo optimizmom a tvrdilo, že práve “belasí” budú “továrňov” pre reprezentáciu. Dnes tento istý klub bojuje o udržanie sa v lige kvôli obrovským dlhom voči hráčom, trénerom a dokonca aj samotnému mestu Bratislava.

slovan

Zdroj: www.tvnoviny.sk

Dokumenty o tom, že kluby nemajú voči hráčom a trénerom nijaké dlhy, mali jednotlivé tímy poslať do 31. marca.  

Z 25 členov si povinnosť nesplnili iba dva, Dinamo Riga a Slovan Bratislava. Prezident KHL Dmitry Chernyshenko na tlačovej konferencii povedal: „Slovan a Dinamo Riga požiadali o predĺženie. Ide o technickú záležitosť týkajúcu sa rokovania so svojimi partnermi. Nemáme žiadne podozrenie, že by mal byť v kluboch závažnejší problém – keby sme ho mali, o tejto veci ďalej ani nerokujeme. Ak nakoniec predsa len vysvitne, že kluby nemôžu poskytnúť všetky záruky, nebudú hrať. Včera som sa stretol s majiteľmi Slovana a predstavili mi plán, ktorý by mal zabezpečiť, že tím bude naďalej hrať v lige a bude konkurencieschopný”. 

Funkcionári sa snažia renomé nadnárodnej ligy zvyšovať väčšími kontrolami financovania klubov. Podľa oficiálne správy z rokovania KHL je celkový objem dlhovaných peňazí o 25% nižší v porovnaní s obdobím minulého roku. KHL bude aj naďalej pokračovať v kontrolách s cieľom zabezpečiť, aby boli mzdy vyplácané včas.

Zdroj: khl.sk

V správe sa ešte píše, že časový harmonogram pre budúcu sezónu sa nebude líšiť od toho aktuálneho. Do súťaže, ktorá začne 1.9.2019, nastúpi 25 tímov zo siedmich krajín sveta. V základnej časti odohrá každý tím 62 zápasov a celá sezóna by mala trvať 155 dní. V budúcnosti by sa podľa slov Chernyshenka mala liga rozšíriť hneď o niekoľko klubov z rôznych krajín. Záujem prejavilo Francúzsko, Nemecko či Čína. 

Zrdroj: en.khl.ru

Zdroj titulnej foto: sport.aktuality.sk