Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie vyskladal víťaznú zostavu a prvý kvalifikačný zápas Slováci vyhrali. V Trnave porazili Maďarsko výsledkom 2:0

Včerajším zápasom sa odštartovala púť slovenských futbalistov za postupom na EURO 2020. To sa bude konať v slnečnom Portugalsku a záverečnú nomináciu bude tvoriť 24 tímov. Reprezentácia Slovenska má za sebou prvý krok k tomu, aby medzi nimi nechýbala.

V trnavskej City Arene včera totižto odohrali duel, po ktorom sme sa mohli tešiť z víťazstva. Po ukončení reprezentačnej kariéry Martina Škrtela musel tréner Hapal výrazne obnoviť káder. V úvode tak bolo na ihrisku cítiť nervozitu, no potom sa hráči skonsolidovali a predviedli čistú hru.

Obzvlášť sa našim chlapcom darilo v strede poľa, čo ocenil aj súper. „Musím skonštatovať, že Slovensko vyhralo zaslúžene. Ale s takou bezchybnou hrou, akú predviedli slovenskí stredopoliari, keď neprehrali ani jeden súboj a kontrolovali hru, sa to ani nemohlo skončiť inak,“ skonštatoval pre profutbal.sk tréner maďarskej reprezentácie Marco Rossi.

Po skončení zápasu v Trnave vládla príjemná atmosféra a žiadny incident nebol zaznamenaný. Najbližšie sa môžeme tešiť na súboj proti Walesu, ktorý sa odohrá v nedeľu 24. marca o 15.00 SEČ v Cardiffe. Okrem Walesu na slovenských futbalistov v skupine čakajú ešte Chorvátsko a Azerbajdžan.

Najbližší domáci zápas kvalifikácie sa odohrá až na jeseň proti výberu z Chorvátska.

Zdroj: profutbal.sk