Slovenskí hokejisti do osemnásť rokov vypadli z elitnej kategórie a budúci rok tak budú hrať o jednu nižšie.  Na tohtoročnom šampionáte sa trápili.

Tohtoročné majstrovstvá sveta hokejistov do osemnásť rokov organizovali Švédi. Domáci výber nakoniec aj celú súťaž ovládol, keď vo finále zvíťazil nad Ruskom 4:3 po predĺžení. O čosi horšie sa však darilo slovenským mladíkom.

Tým sa nepodarilo vyhrať ani jeden zápas a do tabuľky si tak pripísali štyri prehry. Čo však našich reprezentantov mrzí azda najviac, je fakt, že po prehratom zápase o záchranu o rok už nebudú štartovať na majstrovstvách sveta v elitnej kategórii.

Zdroj: sport.aktuality.sk

Presunú sa do takzvaných „b-čkových“ majstrovstiev. V prípade, že by tento šampionát vyhrali, sa samozrejme do elitnej kategórie vrátia. Naposledy sa slovenská reprezentácia do 18 rokov prepadla do tejto kategórie v sezóne 2010/2011, no späť vyššie sa vrátili v čo najkratšom možnom čase.

Zdroj: sport.sme.sk

Z tábora našej reprezentácie je cítiť sklamanie. Tréner našich hokejistov Viliam Čacho situáciu zhodnotil takto:„Ťažko sa hľadajú slová. Všetkých nás to nesmierne mrzí. Nálada určite nie je dobrá. Dovolím si pritom povedať, že sme neodohrali zlý zápas. Mali sme viac príležitostí, aj sme boli na puku viac ako súper a hrali sme skoro len na jednu bránku. Je to šport, nevyšlo nám to a mrzí nás to pre Slovensko a aj ďalší ročník, ktorý nás bude musieť znovu ‚vyškriabať‘ hore.“

Celé vyjadrenie trénera a hráčov si môžete pozrieť vo videu:

Zdroj: iihf.com  hockeyslovakia.sk