Rozhodli ste sa za vianočnými radovánkami vycestovať až do Spojeného kráľovstva? Ak áno, pozrite sa na unikátne atrakcie, ktoré si tento rok nemôžete nechať ujsť. 

V Edinburgu nájdete vianočnú udalosť nazývanú ako Silent Light

Zaujímavosťou je fakt, že pri tejto atrakcii môžu ľudia uvidieť nádherné svetelné kombinácie hýriace rôznymi farbami, a to viac ako štyrikrát za deň. Stovka svetiel je nainštalovaných na obrovských oblúkoch nachádzajúcich sa niekoľko metrov nad hlavami účastníkov podujatia.

Aby farebná maškaráda nebola pre obyvateľov Edinburgu aj pre turistov málo atraktívna, svetlá dotvárajú viaceré hudobné melódie. Avšak tie môžeme počuť len cez špeciálne slúchadlá.

V rámci vyvolania príjemnej vianočnej atmosféry sa v Edinburgu nachádzajú aj iné atrakcie, akým je whiskey bar, či bludisko v tvare vianočného stromčeka, aj diskotéka pre najmenších.

Zaujímavé divadlo

V anglickom mestečku Gateshead sa nachádzajú nádherné „začarované” parky, ktoré turistov lákajú rôznorodými aktivitami. Tento rok je v programe divadla cestovateľský veľtrh. Pri mnohých prekvapeniach môžu návštevníci nájsť v ústrednom bode umenia aj veľtrh zameraný na remeslá.

Nádherné skvosty zimy

V hlavnom meste Walesu v Cardiffe sa počas zimného obdobia nachádzajú lákavé atrakcie. Jednou z nich je kolotoč  v tvare obrovského kolesa alebo mimoriadna 90 metrov vysoká veža, ktorá ponúka nezabudnuteľný výhľad priamo na mestečko.

Známy festival Nottingham Winter Wonderland má k dispozícii sústavu tobogánov, na ktorých je možné sa spustiť až z 30 metrovej výšky. Na pôde festivalu účastníci nájdu aj klzisko a viac ako 60 stánkov. Londýnčania ale preferujú podujatie Winterville, ktoré sa koná v parku Clapham Common. Zdá sa, že im zaimponovali práve atrakcie v podobe sedačkových lanoviek alebo gondol.

Novodobé klzisko a pútavá pantomíma

Ak by sme mali udeliť prvé miesto za vianočnú inováciu, určite by ju získal najväčší hrad Walesu, ktorý tento rok vybudoval rozsiahly zimný štadión. Ak  skôr patríte medzi milovníkov pantomímy, určite zaujme predstavenie  v londýnskom divadle (London Palladium). Práve tu sa chystajú vystupovať rozprávkové postavičky, za ktoré budú prezlečené známe celebrity. V snehulienke si napríklad zahrá herec Julian Clary. V duchu čarovných rozprávok sa však tento rok bude niesť celá krajina, pretože rozprávkové postavičky nájdeme tiež v Manchestri aj v Cardiffe.

Chutný puding a tradičné jedlo

Aké by to ale boli Vianoce bez delikátneho jedla? Pre gurmánov jedálenských špecialít je zorganizovaný vianočný festival v mestečku Padstow, na ktorom budú prezentované jedlá od viac ako 60 kuchárov. Chýbať nebudú ani ochutnávky vína a keby ste túžili sa z varenia čo to priučiť, k dispozícii sú v ponuke aj unikátne kulinárske kurzy. Tradične ako v každom meste, aj Padstow je obohatený o desiatky stánkov ponúkajúcich jedlá z miestnej kuchyne. Typickým dezertom pre túto oblasť je vianočný puding s alkoholom brandy, ale aj rôzne nápoje.

Zdroj: The guardian