Obľúbená streamovacia služba prichádza s radikálnou zmenou v programe FREE.

Spotify aktuálne ponúka viacero možností, resp. balíčkov, ktoré možno zakúpiť. Najzákladnejším je ten zadarmo. Ak si zaplatíš štandard (Premium), budeš môcť preskakovať skladby, počúvať vo vysokej kvalite a bez reklám. No a potom tu máme ešte rodinný balíček – ten sa líši od štandardného iba cenou a tým, že je dostupný pre ľudí s rovnakou adresou pobytu.

spotify

Najnovšie informácie poukazujú na novinku, ktorú sa chystá táto služba zaviesť. Po novom by vraj nemali byť dostupné nové albumy a skladby používateľom využívajúcich službu Spotify FREE. V praxi to znamená, že si budeš musieť jednoducho zaplatiť za Spotify Premium, ak chceš počuť najnovšie songy.

Tvorcovia aplikácie zrejme o tom už diskutujú, nakoľko v minulosti nastal konflikt populárnych interpretov, ktorí odmietli odoslať svoje nové albumy a skladby do tejto služby pre bežných “neplatiacich” používateľov. Ide napríklad o Adele či Taylor Swift.

Švédsky zelenáč ešte nezverejnil dátum začiatku konca nových skladieb ani krajiny, v ktorých bude toto obmedzenie aktívne. Pokiaľ by sa tak stalo, určite by ani slovenskí používatelia neobišli “v dobrom”.

Zdroj: cultofmac.commojiphone.sk