Ako nájsť správny atrament? Ako sa starať o tetovanú pokožku tak, aby kvôli krému nemuselo umrieť ďalšie zviera?

Niektoré druhy atramentu môžu obsahovať živočíšne produkty, ako napríklad kosti, glycerín zo živočíšneho tuku, želatínu z kopýt alebo šelak chrobákov. Medzi vegánske atramenty patria značky ako Eternal, StarBrite, SkinCandy či Stable Color.

Voľbou atramentu sa to nekončí

Pred tetovaním je tiež dôležité vziať si vlastný holiaci strojček, pretože mnohé zo žiletiek obsahujú gélový pásik, ktorého prísadou je glycerín. A čo teraz? Koža je oholená, tetovanie spravené a prichádza na rad starostlivosť o pokreslenú pokožku. Mnohé z krémov či špeciálnych vodičiek pre dobré hojenie kože obsahujú živočíšne produkty tiež.

Zdroj: mountainroseherbs, amazon

Existujú však overené značky, ktoré sú vytvorené čisto z vegánskych surovín. Patrí medzi ne značka The Merry Hempsters, ktorá sa predáva v tubách ako pomády na pery. Obsahujú organické bylinky a konopné maslo, ktoré pokožku hydratuje a udržuje jemnú. Ďalšou možnosťou je Ohana Organics. Je to maslo z bambuckého tuku s aloe vera, nechtíkom lekárskym a levanduľou na zjemnenie a liečenie pokožky.

Tetovanie zvierat

Možno ste už počuli o tom, že v minulosti niektorí tetovači tetovali ošípané, aby získali potrebnú prax. V súčasnosti môžu umelci svoju techniku zlepšovať na syntetckej koži, ktorá sa dnes čoraz častejšie tvaruje aj do podoby ľudských končatín. To je pre vegánov dobrá správa, no hneď sa nám vynára otázka, z čoho je vytvorená syntetická koža?

Zdroj: pinterest.com, Mária Šmilňáková

Mnohé z nich obsahujú silikón, ktorý nie je vegánsky. Medzi materiály, ktoré sa za vegánske považujú, patrí PVC, polyuretán či guma. Z praxe však vieme, aké škodlivé sú plasty a ako znečisťujú prostredie. Nájsť zlatú strednú cestu je preto veľmi náročné.

Zdroj: peta.orgbustle.comethicalelephant.com