Záujemcovia o skutočne lacné bývanie môžu porozmýšľať o živote v Taliansku. Pozrite sa na dôvod, prečo sú domy v meste Sambuca také lacné.

Nájsť si bývanie za výhodnú cenu je v súčasnosti extrémne náročné, no na talianskom ostrove Sicília to nie je veľkým problémom. Mestečko s názvom Sambuca ponúka domy vo finančnej hodnote za menej ako jedno euro. Sambuca je výnimočná prekrásnym výhľadom na Stredozemné more, ktoré sprevádza i príjemný pohľad na prírodu. Cieľom predaja nízkonákladových domov je prilákať ľudí do tejto oblasti. Hlavným dôvodom je zvýšiť počet obyvateľov, keďže táto oblasť dlhodobo trpí nízkym počtom ľudí.

Giuseppe Cacioppo, ktorý Sambuce pracuje v záujme rozvoja mesta, tvrdí, že vyhlásenie predaja týchto domov nie je len akýmsi marketingovým trikom, ale skutočnou realitou. Ak sa podľa jeho slov nájde vážny záujemca, ktorý sa chce do domu nasťahovať, má voľnú cestu. V tejto ponuke je však zásadný háčik. Budúci majitelia musia podpísať zmluvu, v ktorej sa zaviažu, že do troch rokov budú dom renovovať. Finančná hladina ich renovácie sa však musí pohybovať od 15 000 eur so zálohou v hodnote 5000 eur. Cacioppo tvrdí, že nikto z majiteľov nebude sklamaný, pretože domy sa nachádzajú v skutočne nádhernej lokalite.

Domy sú vystavené s dvojpodlažným základom, pričom steny tvorí kameň v ružovočervenej farbe. Keďže mesto je dotvorené nádhernou prírodou, nemôžu byť o ňu ukrátené ani záhrady, v ktorých sa nachádzajú obrovské palmy.

Zdroj: The Guardian