Čo by to bolo za leto bez slnka, dlhých dní, piña colady a… festivalov! Prinášame vám tie najvyberanejšie. Navoďte si #summervibes v tomto chladnom počasí spolu s nami.

Aj keď ešte nevyjdeme von bez poriadneho šálu a čiapky, teplé mesiace sa nezadržiteľne blížia. A spolu s nimi najrôznejšie aktivity, ktoré ponúkajú. Pre jedincov, ktorí sa už nevedia dočkať slnečných lúčov a pohodlných šortiek, sme pripravili malé navnadenie sa na leto. Zo širokej ponuky sme vybrali tie najlepšie hudobné festivaly, ktoré sa tento rok naozaj oplatí navštíviť. A že už máte tie slovenské pobehané? Nevadí. V článku nájdete aj zahraničné, ktoré sú doslova len pár kilometrov od našej krajiny.

Festival Pohoda 

Zdroj: Eva Jonisová

Zdroj: Eva Jonisová

Tradične, Pohoda festival v našom rebríčku nesmie chýbať. Tento rok sa plánuje už 23.ročník, čo dokazuje, že ide o jeden z najkvalitnejších festivalov na Slovensku. Ponúka rôzne hudobné štýly, cez indie, elektroniku a punk, a okrem nich sa účastníci môžu zabaviť v literárnych stanoch, tancom, vizuálnym umením, dokonca aj filmom či divadlom.

Tento rok na festivale vystúpi jedna z legendárnych hip-hopových skupín, The Roots, potvrdený je aj Liam Gallagher, Mac DeMarco, či Lykke Li.

Dátum: 11. – 13.7. 2019, Letisko Trenčín

Lístky za 99€ dostupné tu.

Grape Festival

Zdroj: europapier.com

Druhým najznámejším festivalom je nepochybne Grape, ktorý sa každoročne koná na piešťanskom letisku. 10.ročník festivalu poctia svojou návštevou CHVRCHES, The Kooks, Jon Hopkins, Rudimental a mnohí ďalší.

Dátum: 9. – 10. 8. 2019, Letisko Piešťany

Lístky za 69€ dostupné tu.

Uprising Festival

Od svojho vzniku v roku 2008 sa Uprising rozrástol na najväčší stredo-európsky festival zameraný na Reggae. Nie je však vôbec monotematický, vystrieda sa na ňom pestrá paleta najrôznejších hudobných štýlov. Málokto tiež vie, že svojím názvom (angl. ‚uprising‘ – povstanie) a termínom pripomína významnú udalosť v slovenských dejinách – Slovenské národné povstanie.

Nakoľko sa koná na bratislavských Zlatých pieskoch, výhodou je prírodné kúpalisko, ktoré ponúka nielen požičovňu člnov a vodných bicyklov, ale i adrenalínovejšie vodné lyžovanie či wakeboardový vlek.

Dátum: 23. – 24.8. 2019, Zlaté piesky

Lístky za 35€ (prvých 500 lístkov) dostupné tu.

Dobrý festival 2019

Hudobne farebný festival v najväčšom meste Prešovského kraja otvára druhú dekádu svojej existencie a aj tento krát sa môžete tešiť na množstvo skvelej muziky, umenia, zábavy, dobrého jedla a pitia. Ide o najväčší hudobno-umelecký festival na východe Slovenska, ktorý dáva prednosť skôr domácim interpretom, ale každoročne naň príde aspoň jeden zahraničný.

V lete sa môžete tešiť napríklad na skupinu Offenbach, Heľenine oči, Chiki Liki Tua, alebo Emmu Drobnú.

Dátum: 14. – 16.6.2019, prírodné kúpalisko Delňa v Prešove

Lístky za 25€ dostupné tu.

Masters of Rock

Medzinárodný open-air festival Masters of Rock sa koná v českom Zlínskom kraji, pár kilometrov od hraníc. Vyžijú sa na ňom najmä milovníci drsnej rockovej a metalovej hudby, pretože inú ani neponúka! Účasť zatiaľ potvrdili kapely ako Within Temptation, Dream Theater, Steel Panther, Eluveitie a veľa ďalších.

Dátum: 11. – 14.7. 2019, Vizovice, Areál Likérky R. Jelínek

Lístky za 70€ dostupné tu.

Rock Heart Festival

Zdroj: Mária Šmilňáková

Ďalší rockovo ladený festival konajúci sa blízko českého Brna. Za 3 roky svojej existencie sa stal jedným z najväčších festivalov na juhu Moravy. Hudobný program je nabitý legendami svetovej i domácej rock-metalovej scény. Tento rok sa bude konať jeho 4.ročník.

Dátum: 15. – 17.8. 2019, Moravský Krumlov

Lístky za 50€ dostupné tu.

Donauinselfest (Danube Island Festival)

Každý rok navštívi tento trojdňový rakúsky festival 3 milióny ľudí z celého sveta. Okrem skvelých svetoznámych kapiel a atmosfére priťahuje najmä svojím voľným vstupom! Celý program zahŕňa takmer 2000 vystúpení a viac než 600 hodín live hudby. Okrem toho, z Bratislavy ste vo Viedni za príjemnú hodinku.

Dátum: 21. – 23.6. 2019, Donauinsel, Viedeň

VOĽNÝ VSTUP

Sziget Festival

Zdroj: blikk.hu

27. ročník najznámejšieho maďarského hudobného festivalu sa bude konať aj tento rok. Sziget každoročne privíta najväčšie hviezdy hudobného neba, objavuje pre Szigeťanov budúce hviezdy a prináša koncerty rokmi osvedčených interpretov. Každoročne sú na desiatkach pódií odohrané stovky koncertov a festival navštívi viac ako 450 tisíc fanúšikov z celého sveta. Svoj line-up tento rok otvára Edom Sheeranom!

Dátum: 7. – 13.8.2019, Budapešť

7-dňový lístok za 319€ dostupný tu.

Zdroj: pohodafestival.sk, grapefestival.sk, dobryfestival.sk, uprising.sk, mastersofrock.cz, donauinselfest.at, szigetfestival.com