V dnešnom článku vám prinášame praktického sprievodcu pre rôzne druhy dámskeho spodného prádla. Ak ste náhodou nevedeli čo znamená Bustier alebo Basque, tak je tento článok práve pre vás.

Na konci článku nájdete VIDEO.

Korzet

Korzet je druh oblečenia, ktorý má dostať trup a držanie tela do správnej polohy. Častejšie sa to však využíva pre estetické než pre lekárske účely. Už v histórii sa využíval bol často využívaný. Vtedy ho nosili aj muži, no vo väčšine ženy. V dnešnej dobe sú však korzety používane ako sexy spodná bielizeň, ktorá vytvorí zo ženského tela zvodnú siluetu krásy. Najčastejšie zvýraznia ženskú postavu tým, že zúžia pás a tak vynikne poprsie a boky.

corset

Bustier

Je to istý druh korzetu, známy najmä vo Francúzku. Tvarovateľné spodné prádlo, ktoré je primárne určené vytlačiť prsia nahor so stiahnutým bruchom. V súčasnej dobe je často vidieť kombináciu push-up podrsenky so sťahovacím pásom na bruchu.

bustier 1

Teddy

Teddy je forma spodnej bielizne, ktorá sa trochu podobá jednodielnym plavkám alebo kombinéze. Ide o štýl prádla, ktoré zahaľuje prsia, bruško a rozkrok jedným kusom oblečenia. Je zvyčajne vyrobené z ľahkého a voľného materiálu s pridaním erotických doplnkov ako napr. čipky. Táto forma bielizne patrí medzi najobľúbenejšie erotické prádlo. Je možné ho zakúpiť aj s cieleným decentným otvorom na rozkroku.

teddy

Playsuit

Playsuit je typ spodnej bielizne, ktorá nemá veľké zastúpenie textilného materiálu. Zvyčajne sú horné a spodné polovice vzájomne spojené. Medzi tie TOP patria kúsky ozdobené čipkami poprípade drahými kameňmi. Často sú tvorené len tenkými prúžkami látky, ktoré kladú dôraz na tvary a obrysy ženskej postavy, najmä na jej prsia a boky.

playsiut

Basque

Basque je v podstate dlhšia forma korzetu, ktorá vznikla vo Francúzsku. Obvykle sa rozprestiera okolo pása až cez boky narozdiel od tradičných Bustiers. Zvyčajne sú dekoratívne ozdobené na prednej alebo zadnej strane. Často sú spájané s odnímateľným podväzkami alebo trakmi.

basque

VIDEO:

Zdroj: askmen.com