Či už ste si kúpili staršie ojazdené auto, alebo rovno nové, sústreďujete sa na to, aby auto ostalo krásne, čisté, nepoškriabané a keď sa vaše ratolesti čo i len k nemu priblížia s niečím, čo by mohlo poškodiť lak auta, doslova peníte. Muži milujú autá už odmalička. Veď keď boli ešte maličkí, rodičia im kupovali autíčka na diaľkové ovládanie. Strávili s ním niekoľko hodín a nevedeli sa ho nabažiť. Niet sa čo čudovať, tieto malé hračky dokážu zabaviť každé dieťatko na dlhšiu dobu.

Vek auta

Pri výbere ojazdeného automobilu si muži nevšímajú len motor a nepýtajú sa, kedy bol realizovaný repas turbodúchadiel. Všímajú si najmä zovňajšok automobilu. Vek auta je na aute viditeľný. Záleží ale hlavne na tom, ako sa o auto staral predchádzajúci majiteľ. Ak jazdil ohľaduplne a auto šetril, auto bude zachovalejšie. Nie je to ani o ojazdených kilometroch. Ide hlavne o to, ako sa staral o zovňajšok, do akých terénov chodil a aké súčiastky auta neboli ešte vymenené a na výmenu ešte len čakajú.

Je to risk?

Ojazdené autá vozia najmä zo zahraničia, poprípade si ich kúpia od svojich známych, od ktorých vedia, v akom stave sa auto nachádza a bývalí majitelia auta ho budú môcť upozorniť na jeho prípadné „muchy“. Kupovať ojazdené auto od neznámeho je skutočne risk, nakoľko je všeobecne známe, že na ojazdených autách sa stáčajú kilometre a zatajujú sa také informácie, ako aj repas strmeňov, poškodenie podvozku, prekotenie na strechu atď.

Nové auto

Pri novom aute máte istotu, že kilometre neboli stočené a že pneumatiky, ktoré na aute máte, sú nové a nepoužité. Keby napríklad máte nasadené pneumatiky Dunlop, maličké poškodenie pneumatiky si budete môcť všimnúť aj voľným okom. To však samozrejme pri úplne nových autách nehrozí a ani hroziť nebude.

Muži sa starajú o svoje auto nezávislé od toho, či je úplne nové, alebo ojazdené. Je to ako ich dieťa. Treba ho chrániť. Treba naň dávať pozor.

Foto: Wikimedia Commons