Hry sú rýchlym riešením proti nude a mnohé z nich podporujú strategické myslenie. Ktoré z nich môžete očakávať už tento rok?

Shenmue 3

Nadšenci tejto trilógie sa môžu tešiť na jej poslednú časť, ktorej sa dočkajú už koncom augusta. Protagonista menom Ryo Hazuki zažije počas boja extrémne dobrodružstvá. Počas hry sleduje jediný cieľ, a to pomstiť smrť svojho otca, ktorý bol násilne zavraždený. Pre tento účel Hazuki opúšťa mestečko Jokosuka v Japonsku, aby našiel v Honkongu osobu, ktorá mu zabila otca. Všetky hry tejto série sú umiestnené na skutočne existujúcich miestach, kde bojovali naprogramované, nereálne postavy. Je však otázkou, či aj posledná časť hry bude rovnako pútavá ako tie predchádzajúce.

Harry Potter

Ak ste fanúšikom Harryho Pottera v akejkoľvek audiovizuálnej podobe, potešujúca môže byť správa, že prichádza nová hra na mobilných zariadeniach. Za jej vznikom stoja ľudia, ktorí vytvorili tiež hru Pokémon Go. V hre Harryho Pottera si hráči vyskúšajú svet kúziel a mágie. Hráči počas prechádzky na reálnych miestach zbierajú rôzne magické veci, kúzlia zaklínadlá a stretávajú sa s bytosťami zo sveta čarodejníctva.

Anthem / Hymna

Nová hra bude dostupná už 22 februára. Ak si túžite vyskúšať svet plný techniky a zbraní, hra je naozaj vhodnou voľbou. Vďaka Anthem sa ponoríte do sveta, v ktorom objavujete neznáme planéty a spoločne s kamarátmi, bojujete proti votrelcom. Hoci prevažne ide o aktivitu v podobe boja, hra pravdepodobne bude doplnená viacerými dialógmi.

The last of US / Posledný z nás

Hlavnou hrdinkou hry je žena Ellie, ktorá putuje svetom cez ulice bez ľudí. Avšak ako v každej pútavej hre, aj The last of US má napínavý dej. Úlohou Ellie je tá najdôležitejšia vec na svete – prežiť. Na opustených uliciach sa musí vyhnúť zombie, ktorí ju prenasledujú. V rôznych intervaloch sa tiež uhýba frakciám, ktoré zasiahol ničivý oheň. I keď je táto hra skutočne extrémna, hlavná hrdinka má citlivý a ľudský charakter.

Ooblets

Túžili ste niekedy vyskúšať si prácu farmára? V tejto hre sa staráte o celú farmu. O dom, o domácnosť, pestujete rastliny a vychovávate zvieratá. Na rozdiel od predošlých spomínaných hier, v Ooblets sa nebojuje a neútočia tu žiadny zločinci. Hra je postavená na koncepte oddychu, relaxu a motivácii k budovaniu a udržiavaniu vlastnej farmy.

Zdroj: The Guardian