Čiernobiely film ako protiklad k videu ultra HD 4K, faxy verzus aplikácie a vynilové gramoplatne proti mp3. Život sa v uplynulých rokoch neuveriteľne zmenil, ale ako sa zmenil automobilový priemysel? 

Automobilový priemysel v uplynulých dekádach prešiel výraznou evolúciou, od konštrukcie a výroby až po expedíciu. Vyrobiť rovnaký počet áut ako kedysi za deň teraz trvá iba 3 minúty. Oproti dvom rokom čakania na vaše auto sa dnes dá kúpiť v priebehu 10 minút piatimi kliknutiami myši.

Neuveriteľný pokrok techniky

„Vďaka virtuálnej realite sa dnešný dizajn dá overiť na 90 % bez nutnosti fyzicky vymodelovať akýkoľvek prvok vozidla,“ hovorí Manel Garcés, zodpovedný za vizualizáciu a procesy digitálneho dizajnu SEAT. Moderné dizajnové a vývojové centrum sa ničím nepodobá na to zo 60. a 70. rokov dvadsiateho storočia. Kružidlá, ceruzky, gumy a dlhé pracovné stoly s nekonečnými stohmi výkresov uvoľnili miesto tabletom, okuliarom pre virtuálnu realitu a veľkoplošným obrazovkám.

Technologický pokrok demonštruje aj vyše 2.000 robotov v zvarovni a 125 autonómnych robotov v montážnych halách 9 a 10. Všetky roboty každodenne spolupracujú s vyše 7000 zamestnancami závodu Martorell.

Celé video môžete nájsť tu: 

 

Zdroj: seat-mediacenter.com