Počas majstrovstiev sveta v hokeji budú ceny ubytovania mnohonásobne vyššie, väčšina hotelov už avizuje, že s blížiacim sa šampionátom obsadia zrejme aj posledné voľné miesta.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji pritiahnu do Košíc a Bratislavy športových fanúšikov z celého sveta. A to nevyužívajú len hotely, ale aj bežní ľudia žijúci v mestách, ktorí cítia šancu poriadne si zarobiť. Ceny za noc (a na čiernom trhu) sa môžu vyšplhať približne na úroveň 400-500 eur.

Navýšenie cien, ale i obmedzené kapacity cítiť aj na populárnych stránkach, ktoré ponúkajú ubytovanie. Ak zadáte na stránke Booking do vyhľadávania dve noci pre dvoch počas 10.-12. mája, stránka vás upozorní, že rezervovaných už bolo 77 % ubytovacích zariadení.

Až 3-tisíc eur

Niektorí návštevníci si vybrali lacnejšie možnosti, českí turisti sa napríklad ubytujú v chatkách a bungalovoch na bratislavských Zlatých pieskoch, píše SME.

Porovnanie cien uskutočnili aj Aktuality.sk. Na portáloch Booking a AirBnB okúsili modelové príklady cien: ide o ubytovanie na tri noci pre dve osoby v dvoch termínoch – od 1. do 4. marca a potom od 10. do 13. mája. Ubytovanie v Bratislave sa pohybovalo počas marcového víkendu od 33 do maximálne 854 eur.

V Košiciach by dve osoby za ten istý čas zaplatili od 30 do 1500 eur. Stačí však zmeniť dátum na 10. mája na rovnaký počet nocí, pre rovnaký počet osôb a ceny sa rapídne zmenia. V Bratislave sa májové ceny začínajú na 101 eurách a končia až pri sume 3038 eur, píšu Aktuality.sk.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sú na programe od 10. do 26. mája. Viac na stránke iihf.com.

Hockey is a game of many faces

Radosť. Vášeň. Eufória! Veľká hra prináša veľké momenty.💪 To musíme zažiť spolu!🤩

Zveřejnil(a) 2019 IIHF Ice Hockey World Championship Slovakia dne Pátek 21. prosince 2018