fbpx

Populárne nepopulárna modrá obrazovka smrti by sa mala pre testerov Windowsu 10 zmeniť na zelenú.

Na internete sa objavil náhľad aktualizácie pre Windows 10 (build 14997), v ktorej má prísť k viacerým zmenám alebo vylepšeniam. Medzi tie najväčšie patrí zelená obrazovka smrti. Tú modrú určite každý používateľ Windowsu pozná. Úkaz modrej obrazovky možno spozorovať pri vážnych chybách systému a to vtedy, keď sa nám počítač nechce ani len zapnúť.

Príchod zmeny prezradil zamestnanec Microsoftu  Matthijs Hoekstra na twitteri a podľa stránky MSPoweruser bola objavená používateľom twitteru Chris123NT.

gsod_clanok

Stále však nie je známe čo viedlo Microsoft k zmene designu tejto neobľúbenej obrazovky smrti. Aktualizácia sa bude týkať iba používateľov Insider edície Windowsu 10, teda iba testerov tohto systému.

Špekuluje sa, že Microsoft sa rozhodol k tomuto kroku kvôli používateľom. Tí často postujú chybové hlásenia (teda i modré obrazovky) na sociálne siete či blogy a po tejto aktualizácii bude môcť Microsoft svojich testerov identifikovať a odlíšiť chyby testovacieho a stabilného vydania systému Windows 10.

Zdroj: theverge.com