Deň otcov sa blíži. Premysleli ste si, aký tomu svojmu kúpite darček? Ak ešte nie, nezúfajte. Inšpirujte sa našimi 10 tipmi a potešte ho.

V minulosti sme vám poradili aj s darčekmi na Deň matiek. Inšpirujte sa i tentokrát a darujte svojmu otcovi niečo, čo ocení.

1. Prepravka piva

Ktorý otec by sa nepotešil, keby mu jeho drahé deti darovali chmeľový mok, ktorý má zo všetkého najradšej? Urobte mu radosť a darujte mu to, po čom jeho srdce túži. Pokojne to môže byť aj jedna fľaša piva, ale povedzme si úprimne. Viac chutí lepšie.

2. Peňaženka

Ockovia na sebe zvyknú šetriť viac než mamičky. Zatiaľ čo ony vymenia tri peňaženky za rok, otcovia len jednu za tri roky. Takýto darček ho určite poteší. Myslite však aj na to, že ak pracuje v zahraničí, peňaženka musí byť dosť vysoká na to, aby sa mu tam zmestili aj iné meny.

deň otcov

Zdroj: unsplash.com

3. Voňavka

Aj keď ich už má na poličke milión, voňaviek nie je nikdy dosť. Najlepšie je, ak odpozorujete, ktorá mu vonia najviac. Alebo mu kúpte súpravu sprchového gélu s dezodorantom. Jednoduché a užitočné.

deň otcov

Zdroj: unsplash.com

4. Vtipné manžety

Či už na formálne, alebo menej formálne záležitosti, manžety sa hodia každému chlapovi. U väčšiny mužov absentujú, ale nie je to nič drahé alebo nedostupné. Dnes sa výrobcovia snažia prispôsobiť aj kreatívnejším ľuďom. Poľahky ich zoženiete napríklad v tvare tenisky, elektrickej gitary alebo rôznych zvieratiek.

deň otcov

Zdroj: unsplash.com

5. Luxusná žiletka

Povedzme si úprimne, každý má plné zuby jednorazových žiletiek, ktoré sa stále upchajú a rýchlo potupia. Tiež nie je ekologické ich po každom holení meniť. Kúpte svojmu otcovi klasickú žiletku s čepieľkou, ktorá sa dá vymeniť. Nie je to len pekný a luxusne vyzerajúci darček, ale aj užitočný.

otcov

Zdroj: amazon.com

6. Okuliare

Darujte svojmu otcovi poriadne okuliare, ktoré ho ochránia pred slnečnými lúčmi a UV žiarením. Teplé počasie so sebou prináša kropaje potu a čelo opálené podľa jeho zvraštenia. Dajte mu na výber medzi zle opáleným čelom a zle opálenými očami na štýl pandy.

otec

Zdroj: unsplash.com

7. Bezdrôtové slúchadlá

V dnešnej dobe už nikoho nebaví bojovať s káblikmi slúchadiel zakaždým, keď ich vytiahne z vrecka. Darujte svojmu otcovi oslobodzujúci pocit nielen z absencie káblov, ale aj z otravných rečí vašej matky. Kto by si v jej rozhorčenom stave všimol, že mu z uší trčia dve biele paličky?

otec

Zdroj: unsplash.com

8. Hodinky

Hodinky na ruke sú niečo, čo vlastní takmer každý chlap na svete. Nie že by ich potreboval kvôli tomu, aby chodil načas, ale aby ich mal viac-menej na parádu. Darujte mu hodinky, aby už zo zúfalstva prestal nosiť tie staré, ktoré aj tak nefungujú.

otec

Zdroj: unsplash.com

9. Fľaša alkoholu

Či už drahšia whiskey, alebo jemná vodka Klasik, dobrá fľaša alkoholu sa zíde takmer vždy. Je to niečo, čím nepohrdne žiadny človek. Iba ak by bol abstinent (vtedy mu žiadny alkohol nekupujte). Možno by ho však potešilo detské šampanské.

otec

Zdroj: unsplash.com

10. Kovbojský klobúk

Máte pocit, že váš otec rokmi v manželstve stratil svoju mužnosť podobne ako Chandler z Priateľov? Kovbojský klobúk je niečo, čo mu zaručene pomôže. A dá sa aj ľahko uskladňovať – napríklad na trofeji z jeleňa, ktorú máte na chodbe.

deň otcov

Zdroj: pexels.com