Obľúbená prepravná služba doteraz známa pod menom Taxify sa po novom volá Bolt. Čo viedlo vedenie spoločnosti k tomuto kroku?

Jedným z hlavných dôvodov zmeny je smer, akým sa estónska spoločnosť chce uberať. Názov Taxify mal v minulosti navodiť dojem podobnosti s konvenčnými taxi službami, a tak upozorniť na svoje zameranie. V budúcnosti však smerovanie populárnej prepravnej platformy má  za cieľ zájsť za hranice klasickej automobilovej dopravy. Markus Villig, zakladateľ spoločnosti, už neraz vyjadril túžbu elektrifikovať vozový park.

Za prvý krok možno považovať aj predstavenie vlastných elektrických kolobežiek. V Afrike, kde služba Bolt funguje, môžete vo vybraných mestách využívať na prepravu práve tieto kolobežky. Okrem Európy jej služby využívajú taktiež obyvatelia Austrálie, Iraku, Mexika, Saudskej Arábie a Azerbajdžanu.

Roman Sysel, zástupca estónskeho startupu pre Slovenskú a Českú republiku, nenaznačil, že by sa zmeny okrem loga a názvu mali odraziť v podmienkach prepravy. Žiadnych starostí sa nemusia obávať ani používatelia aplikácie. Vedenie spoločnosti tvrdí, že užívateľské prostredie zásadnými zmenami neprejde a názov spoločne s logom sa zmení automaticky.

V čase, keď Markus Villig rozbiehal tento biznis, mal len dvadsať rokov. Pod jeho vedením vyrástla jedna z najrýchlejšie sa rozrastajúcich spoločností v Európe. Doterajší zisk startupu je niekde na úrovni $1B. Keď mladý Estónec pred piatimi rokmi spoločnosť zakladal, jeho hlavnou myšlienkou bolo sprístupniť verejnú dopravu a zvýšiť jej komfort.

View this post on Instagram

London launch – done. Where to next?

A post shared by Bolt (Taxify) (@bolt) on

Toho sa spoločnosť drží dodnes a jej služby využíva približne 25 miliónov užívateľov zo spomínaných krajín. Na Slovensku Taxify, po novom Bolt, opreruje v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Košice, Nitra, Prešov, Trnava a Žilina.

 

Vodičom tejto služby sa v podstate môže stať každý, kto má vodičské oprávnenie a vlastné vozidlo. Registrovať sa môžete jednoduchým spôsobom na oficiálnej stránke bolt.eu.

Zdroj: bolt.euczechcrunch.cz