Po tom, čo Jágr pomohol svojmu materskému klubu opäť nakuknúť do najvyššej českej súťaže, tréner Českých Budějovíc povedal, že 47-ročný krídelník môže ísť na majstrovstvá sveta. Tie sa tento rok odohrajú u nás na Slovensku.

Zdá sa, že legenda českého hokeja stále nemá dosť. Počas veľkonočných sviatkov sa odohral zápas medzi Kladnom a Českými Budějovicami. Konečný výsledok 2:4 v prospech Kladna mu tak zabezpečil postup do extraligy. O všetky štyri góly „Rytířov“ sa postaral práve dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára. 

Aj keď Jágr tvrdí, že jeho kariéra sa skončila posledným zápasom v NHL, jeho výkony môžu byť inšpiráciou pre mnohých mladších hráčov. „Bolo by iné, keby som sa vrátil, hral za niektorý klub, dostával by som za to peniaze a hokejom si zarábal. No tak to nie je. Čo by to bolo, keby sa známy kuchár vrátil z cudziny, kde varil v nejakej slávnej reštaurácii, a neurobil by jedlo vlastnej rodine? Ako by sa na neho asi deti doma pozerali?” povedal pre portál isport.cz.

Zdroj: idnes.cz

Jágr na majstrovstvách sveta?

Olympijsky víťaz z roku 1998 svoju reprezentačnú kariéru ukončil už pred pár rokmi. Roky tvrdého tréningu, driny a vášne pre hokej však ukazujú, že Jardo má stále čo povedať. „Mal som tú česť hrávať s ním v jeho najlepších rokoch. Je to jedinečný hráč, ktorý sa nám už nenarodí. Ako 47-ročný tu dá štyri ‚kusy‘ a Kladno vyhrá 4:2. Ja neviem, či by ho, ty vole, nemali povolať (na májové majstrovstvá sveta) do Bratislavy,” povedal pre sport.aktuality.sk. po zápase niekdajší reprezentant a dnes kouč Budějovíc Václav Prospal.

Zdroj: nhl.com

O tom, že je Jágr ozajstnou legendou, nemôže byť snáď ani pochýb. Vo svojej kariére hral okrem českej ligy aj v KHL a NHL. V zámorskej lige odohral 1733 zápasov, v ktorých strelil 766 gólov. S celkovo 1921 bodmi je tak druhý najproduktívnejší hráč v celej histórii tejto najprestížnejšej ligy sveta. 

Zdroj: nhl.comsport.aktuality.skisport.cz

Zdroj titulnej foto: cbc.ca